Reklama

Game of Thrones

Gra o tron

Ocena
serialu
8,7
Bardzo dobry
Ocen: 1478
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Szczęk oręża i intrygi

"Gra o tron" - ekranizacja bestsellerowej sagi trafia na nasze ekrany tuż po premierze w USA.

Saga "Pieśn lodu i ognia" (jej pierwszy tom to "Gra o tron") została entuzjastycznie przyjęta przez miłośników fantasy piętnaście lat temu.

Reklama

Mówiono, że George R.R. Martin stworzył wizję, którą, bez schlebiania, można porównać do dzieł Tolkiena. Jego świat jest oczywiście inny.

Mniej w nim magii, więcej ludzkich namiętności, ale tak samo uzależnia czytelnika. Ekranizacja takiego dzieła to wyzwanie, bo trzeba na ekranie stworzyć nową rzeczywistość.

Tym razem filmowców wspierał twórca powieści. Polska premiera serialu odbywa się w kilkanaście godzin po amerykańskiej. Głównym wątkiem jest bezwzględna walka o władzę w krainie Westeros.

Kilka rodów chce opanować Żelazny Tron, nie cofając się przed niczym, tak jak w czasach europejskiego średniowiecza. Wyróżniającym się bohaterem jest Eddard Stark (Sean Bean, pamiętny Boromir z "Władcy pierścieni").

Starzejący się król Westeros prosi go, by został jego głównym doradcą. Surowy rycerz wkracza w ten sposób w świat dworskich rozgrywek.

- "Gra o tron" jest mniej ugładzoną wersją fantasy - mówi Sean Bean.

- W serialu pojawia się wątek kazirodztwa i zdrady. Jest też seks, nie jest to więc bajkowa wizja fantastycznego świata.

IP

"Grę o tron" będziemy mogli oglądać na antenie HBO od 18 kwietnia, o 22:00.

Tele Tydzień

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Gra o tron

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje