Reklama

Gliniarze

Ocena
serialu
8,5
Bardzo dobry
Ocen: 572
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

​Gwiazdy, które walczyły z zaburzeniami odżywiania

Demi Lovato

Aktorka i piosenkarka od dziecka jest na świeczników mediów. Od lat zmaga się z zaburzeniami odżywiania (anoreksją oraz bulimią), a w późniejszych latach zdiagnozowano u niej chorobę afektywną dwubiegunową. Jako nastolatka uzależniła się też od narkotyków i alkoholu. W 2010 roku publicznie opowiedziała o swoich zmaganiach. Jak sama przyznała, problemy zaczęły się znacznie wcześniej, bo już jako dziecko czuła się za gruba. 

Reklama

Latami na zmianę chudła i tyła. W wywiadzie dla "People" wyznała, że były dni, kiedy nie była w stanie podnieść się z łóżka. Wstydziła się swojego ciała i nie chciała pokazywać się publicznie. "Jest to bój, który będę toczyć do końca moich dni. Ale przede mną jeszcze tak wiele do przeżycia, nie chcę zmarnować ani chwili. Jedyne, czego się obawiam to to, że przekażę te choroby w genach moim dzieciom. Na bulimię chorowały moja babcia i mama, to jest uzależnienie, a tego typu skłonności często przechodzą z pokolenia na pokolenie. Na szczęście nie muszą. I tego się trzymam" - mówiła.

Dzisiaj wreszcie, po wielu stoczonych walkach, czuje się dobrze w swoim ciele. Chociaż jej figura daleka jest od show-biznesowego standardu piękna, to nie ma zamiaru poddawać się presji otoczenia. "Ciekawostka: Nigdy nie miałam piersi, dopóki nie zaczęłam jeść tego, co chciałam. Całe moje życie nienawidziłam swojego małego biustu i w końcu po zwycięstwie z problemami żywieniowymi, mam piersi takie, o jakich marzyłam. Nie ma tu żadnego push-upa. To cała ja! Niech to będzie dla was lekcja. Nasze ciała zrobią to, co czego są powołane, kiedy tylko odpuścimy sobie próbę kontrolowania go. Ironia..." - napisała niedawno na Instagramie. 

Lily Collins

Jeszcze kilka lat temu o pięknej aktorce media pisały wyłącznie jako o córce Philla Collinsa. Dzisiaj to ona wydaje się być bardziej zapracowana. Jej serial "Emily w Paryżu" niedawno zadebiutował na Netflixie. Lily Collins nie tylko w nim gra, ale również odpowiada za jego produkcję. Collins ma na swoim koncie przygodę z modelingiem. W 2017 roku zagrała w netflixowym filmie "Do kości", w którym wcieliła się w anorektyczkę. 

Sama doskonale wiedziała z czym zmaga się jej bohaterka. W książce "Unfiltered" wyznała, że jako dziecko widywała ojca sporadycznie. Jej problemy z anoreksją i bulimią miały związek z alkoholizmem jej ojca i jego ekscesami. "Nie umiałam poradzić sobie z bólem i zagubieniem, gdy rozwiódł się po raz trzeci. Do tego byłam nastolatką, która chciała znaleźć balans między zwykłym życiem a dwiema całkiem dorosłymi karierami. Wiele moich najgłębszych niepewności wyrosło z relacji z tatą" - napisała w książce. 

W najgorszym czasie miała tak osłabiony organizm, że włosy wypadały jej garściami. "Gardło paliło, przełyk bolał. Miesiączka zatrzymała się na dwa lata. Straciłam kontrolę nad moim życiem. Byłam przerażona, że zaprzepaściłam szanse na to, by kiedykolwiek mieć dzieci" - wspominała. Szczęśliwie udało jej się zwalczyć problemy. Jednak do tej pory zmaga się z kompleksami. "Doświadczam tego samego, co inne dziewczyny i muszę stawiać czoła tym samym kompleksom" - przyznała w jednym z wywiadów. 


swiatseriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje