Reklama

Dexter

Ocena
serialu
8
Dobry
Ocen: 314
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

​Gwiazdy z polskimi korzeniami. Potrafią mówić po polsku?

Lubimy świętować międzynarodowe sukcesy naszych rodaków. Ostatnio cieszyliśmy się, gdy świat docenił "Zimną wojnę" i jej twórców. Teraz trzymamy kciuki za Rafała Zawieruchę. Wiele osób z takim samym zachwytem czyta o hollywoodzkich gwiazdach z polskimi korzeniami.

Okazuje się, że takich osób jest całkiem sporo. Niektórzy zachowali polsko brzmiące nazwiska, inni opanowali nawet polski język. Są też i tacy, w których żyłach płynie tylko trochę polskiej krwi. Nie przeszkadza im to w mówieniu o swoim pochodzeniu.

Emily Ratajkowski

Reklama

Emily Ratajkowski popularność zdobyła dzięki występowi w teledysku do utworu Robina Thicke "Blurred Lines". Od tej pory nie schodzi z pierwszych stron gazet. 

Piękna modelka i aktorka urodziła się w Londynie, ale wychowała w Kalifornii. Emily Ratajkowski wychowała się w rodzinie artystycznej. Jest córką malarza Johna Ratajkowskiego i pisarki Kathleen Balgley. Rodzina jej ojca wywodzi się z Polski.

- Byłam w Krakowie i w Warszawie sześć lat temu, wspaniałe miasta. Mama mówi po polsku, ale ja niestety już nie, to trudny język - powiedziała Ratajkowski w wywiadzie dla "Vogue'a".

Modelka przyznała, że pewien hollywoodzki producent zaproponował jej zmianę nazwiska na bardziej prostsze w wymowie. - Odczep się, nie będę ułatwiać ci życia - odpowiedziała mu nie przebierając w słowach.

swiatseriali.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje