Reklama

Breaking Bad

Ocena
serialu
8
Dobry
Ocen: 135
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Breaking Bad": Fani chcą śmierci Skyler?

Aktorzy grający w znanych serialach często są utożsamiani ze swoimi postaciami. Jednak w przypadku serii, które, jak "Breaking Bad", wzbudzają mnóstwo kontrowersji, reakcje fanów bywają nieprzewidywalne.


Reklama


Powiedzieć, że Skyler, serialowa żona Wlatera White’a, nie jest ulubienicą publiczności to mało. Nienawiść, jaką darzą ją niektórzy fani serii przybrała ostatnio takie rozmiary, że grająca ją aktorka - Anna Gunn, po tym jak otrzymała śmiertelne pogróżki, musiała zatrudnić ochronę.

Zachowanie fanów Gunn skomentowała w artykule opublikowanym na łamach "New York Timesa". Czytamy w nim, że aktorka od początku podejrzewała, że jej postać nie zdobędzie sympatii fanów, bo jako jedyna "konsekwentnie przeciwstawia się Walterowi i wytyka mu jego kłamstwa". Jednak nawet biorąc to pod uwagę, Gunn była zaskoczona, kiedy dowiedziała się, ile nienawistnych postów pod adresem Skyler można znaleźć na forach internetowych i profilach typu "I Hate Skyler White" na Facebooku.

Dlaczego akurat Skyler obarcza się winą za całe zło świata "Breaking Bad"?

Aktorka ma na ten temat swoją teorię: "Jako człowieka bardzo martwi mnie fakt, że ludzie pałają do Skyler tak wielką nienawiścią. Czyżby nie mogli znieść tego, że, jako kobieta, nie będzie cierpiała w samotności lub 'wspierała swojego mężczyzny' cokolwiek by się nie działo? Czy nie potępiają jej za nieustępliwość i za to, że nigdy się nie poddaje? A może po prostu nie akceptują faktu, że jest Walterowi równa?" - napisała Gunn.

Aktorka zauważyła także, że nie jest jedyną serialową żoną, którą fani traktują mało przychylnie. Carmela Soprano z "Rodziny Soprano" czy Betty Draper z "Mad Men" również były krytykowane, podczas gdy "postaci grane przez mężczyzn nie wydają się wywoływać tak skrajnie negatywnych emocji" - napisała Gunn.

Najbardziej wstrząsającym fragmentem artykułu jest opis gróźb, jakie posypały się pod adresem serialowej Skyler: "Czy ktoś wie gdzie mieszka Anna Gunn? Zabiję ją". Aktorka komentuje: "Poza tym, że byłam przerażona, nie mogłam wyjść z podziwu, ile negatywnych uczuć w stosunku do postaci z serialu można przelać na grającą ja aktorkę?".

Co więc według Gunn powoduje ten wybuch negatywnych emocji? "Nienawiść do Skyler ma niewiele wspólnego z moją osobą, ale dużo wspólnego z tym, jak ludzie postrzegają własne żony i matki. Jej postać to swego rodzaju społeczny test Rorschacha, badający nastawienie wobec płci" - zakończyła swój artykuł Gunn.

Dowiedz się więcej na temat: Anna Gunn | seriale | Breaking Bad

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje