Reklama

Beverly Hills, 90210

Ocena
serialu
8,8
Bardzo dobry
Ocen: 380
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Luke Perry - Buntownik nie bez powodu

Dylan McKay, etatowy rozrabiaka z "Beverly Hills, 90210", cieszył się ogromnym powodzeniem u płci przeciwnej. Nie inaczej było w przypadku grającego go aktora - Luke’a Perry’ego. Czy wygląd pomógł mu w filmowej karierze? Czytajcie dalej! A także oglądajcie "Beverly Hills, 90210" na CBS Drama.


Reklama

 


Luke Perry, podobnie jak serialowy Dylan, wychowywał się w rodzinie po przejściach. Urodził się w 1966 roku we Fredericktown, w stanie Ohio. Jego prawdziwe imię i nazwisko brzmi Coy Luther Perry III. Gdy miał 6 lat jego rodzicie rozwiedli się, a Luke zamieszkał z matką,  ojczymem, bratem Tomem, siostrą Amy i przyrodnią siostrą, Emily.   

Jego relacje z biologicznym ojcem były bardzo trudne, nigdy nie pogodzili się. W 1980 roku ojciec, Coy Luther Perry II, zmarł nagle na zawał serca. Luke’a tak naprawdę wychował ojczym, Steve Bennett.

"To on nauczył mnie wszystkiego, co trzeba wiedzieć, by być prawdziwym mężczyzną" - powiedział Perry o swoim ojczymie w wywiadzie dla magazynu "People".

W szkole przyszły aktor nie przykładał się do nauki, nauczyciele eufemistycznie twierdzili, że często "śnił na jawie". A sam Perry nie wykazywał zbyt dużego szacunku dla edukacji w małym, rolniczym Fredericktown, twierdząc, że w ramach zajęć uczono "przyjmowania krowich porodów i jazdy traktorem". Nie dziwi więc fakt, że tuż po zakończeniu szkoły wyruszył natychmiast do Hollywood. Był rok 1984.

216 straconych castingów

W Hollywood imał się różnych zajęć - pracował m.in. przy kładzeniu asfaltu. Wszystko po to, by opłacić kursy aktorskie. Nim dostał swoją pierwszą rolę musiały upłynąć trzy lata - w tym czasie odrzucono go w 216 castingach. W 217. nareszcie otrzymał upragnioną szansę - rolę Neda w telenoweli "Loving".

Przełomem w jego karierze był angaż do obsady "Beverly Hills, 90210". Luke stawił się na przesłuchanie starając się o rolę Steve’a Sandersa. Otrzymał jednak rolę Dylana. Czy można sobie wyobrazić, aby mogło być na odwrót?

3 tysiące listów od wielbicielek

Gdy pojawił się po raz pierwszy w "Beverly Hills, 90210" notowania serialu od razu skoczyły w górę. Rzecz jasna za sprawą zafascynowanych Dylanem nastolatek, które tłumnie zasiadły przed telewizorami, by oglądać "Jamesa Deana pokolenia MTV". Podobno aktor otrzymywał 3 tysiące listów miłosnych od wielbicielek - nie, nie miesięcznie - tygodniowo!

Dylan McKay wychował się w rozbitej rodzinie, nie miał dobrych kontaktów z ojcem, szemranym biznesmenem, ani matką, uduchowioną hipiską. Szybko stał się najlepszym przyjacielem Brandona, a niedługo później chłopakiem jego siostry bliźniaczki, Brendy. Już w pierwszym sezonie serialu związek Brendy i Dylana został wystawiony na próbę - McKay nalegał na seks, jednak panna Walsh wolała z tym poczekać. Chłopak jednak nie nalegał długo, gdyż już w finale pierwszego sezonu związek został skonsumowany.

Romansowi Dylana z Brendą sprzeciwiał się ojciec dziewczyny - Jim. W późniejszych latach stał się on jednak mentorem Dylana, starając się bronić chłopaka przed jego własną łatwowiernością i młodzieńczą naiwnością. Dylan jednak rzadko stosował się do dobrych rad Jima. Kiedy po kradzieży nowego samochodu zestresowany McKay kupił pistolet, o mało nie skończyło się to przypadkowym postrzeleniem Brandona.

Związek Dylana i Brendy nie przetrwał długo. Kiedy panna Walsh udała się na wakacje do Paryża, Dylan nawiązał romans z jej najlepszą przyjaciółką, Kelly. Był to cios dla Brendy.

"Jestem po stronie Brendy. Dobrze pamiętam ten moment w scenariuszu, byłam bardzo przygnębiona takim rozwojem akcji. I nie chodziło tylko o to, że Brenda traciła wtedy Dylana. Uważałam, że to źle, że serial przekazuje wtedy komunikat, że to ok, by przyjaciółka zakochała się w chłopaku drugiej przyjaciółki i dopuściła się zdrady. A gdzie w tym lojalność, gdzie przyjaźń? Czyż lojalność nie jest, obok miłości, najważniejszą rzeczą na świecie?" - powiedziała o swojej bohaterce, Shannen Doherty.

Ostatecznie związek Dylana i Kelly rozpadł się, a dziewczyna zaczęła się spotykać z najlepszym przyjacielem Dylana, Brandonem. Tym razem nastał ciężki czas dla "kalifornijskiego buntownika", który pogrążył się w nałogu narkotykowym.

W tym trudnym okresie wdał się w romans z piękną Valerie Malone, która pomogła mu przezwyciężyć uzależnienie. Zaowocowało to tym, że Dylan postanowił jeszcze raz odzyskać Kelly. Trafił w zły moment. Gdy zaproponował dziewczynie podróż dookoła świata, w tym samym czasie Brandon oświadczył się. Kelly nie wybrała żadnego z nich, bojąc się zniszczyć ich przyjaźń (rychło w czas).

Kolejny rok również był bardzo ciężki dla Dylana. Po nieudanej próbie zejścia się z Kelly, poznał nową dziewczynę - Toni. W niedługim czasie zakochał się w niej i... poślubił! Ich szczęście trwało krótko. Toni zginęła trafiona przypadkową kulą podczas strzelaniny. Dylan zniknął więc z serialu w szóstym sezonie - wyjechał nie mogąc pozbierać się po tragedii. 

Powrót na tarczy

Tak naprawdę Luke Perry opuścił obsadę "Beverly Hills, 90210", by rozpocząć wielką aktorską karierę. Niestety niewiele wyszło z tych planów. Pojawiał się w epizodach innych produkcji, podkładał głosy, ale przełom i wielka rola nie nadeszły. Powrócił pod adres pocztowy 90210 w dziewiątym sezonie produkcji. Tym razem los był dla niego łaskawszy - w końcu stanął przed ołtarzem z ukochaną Kelly.

Z kontynuacji "Beverly...", czyli serialu "90210" dowiadujemy się jednak, że to małżeństwo nie przetrwało.

Podobnie zresztą jak małżeństwo Luke’a Perry’ego z Rachel Sharp. Para rozwiodła się, po 10 latach małżeństwa, w 2003 roku. Wspólnie jednak wychowują dwóję dzieci.

W 2006 roku mogliśmy oglądać go w serialu NBC "Windfall". Produkcja została jednak zawieszona po pierwszym sezonie. W 2014 roku zagrał w czterech filmach: "The Beat Beneath My Feet", "Dragon Warriors", "It's Gawd!" i "The Griddle House".  

Prywatnie nadal przyjaźni się z niektórymi członkami “starej ekipy z Beverly" - Brianem Austinem Greenem i Jasonem Priestley’em.

 

 


swiatseriali.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje