Reklama

Baron24

Ocena
serialu
4,3
Przeciętny
Ocen: 57
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Baron24": Weronika Humaj od dziecka marzyła, żeby zostać aktorką

Dla świętującej dziś - 5 lutego - 21. urodziny Weroniki Humaj udział w nowym serialu Dwójki "Baron24" może okazać się przepustką do wielkiej kariery. Młodziutka aktorka jest studentką II roku Akademii Teatralnej i marzy o wspaniałych rolach... teatralnych.


Reklama

- Chciałabym grać w teatrze - mówi Weronika Humaj, dodając, że jej wyśnioną rolą jest Nastazja Filipowna z "Idioty" Dostojewskiego.

- Gdybym mogła wcielić się w nią kiedyś na scenie Teatru Witkacego w Zakopanem, byłoby to spełnieniem moich największych marzeń - twierdzi 21-letnia aktorka.

Rola Pauli w "Baronie24", nie jest serialowym debiutem Weroniki. Jeszcze zanim została studentką Akademii Teatralnej, wcielała się w Kaję Baran w "Julii". Największy sukces, jaki do tej pory odniosła, nie wiąże się jednak z aktorstwem, ale z... muzyką. Kwintet smyczkowy, w którym grała uczęszczając do Szkoły Muzycznej II stopnia, zajął kiedyś III miejsce w międzynarodowym konkursie "Wiosna młodych kameralistów"!

Weronika, choć niezwykle uzdolniona muzycznie, od najmłodszych lat wiedziała, że kariera muzyka nie jest jej pisana.

- Już w podstawówce występowałam we wszystkich szkolnych przedstawieniach. Należałam do kółka teatralnego "ZUM" i marzyłam, żeby w przyszłości zostać prawdziwą aktorką - mówi serialowa Paula z "Barona24".

Po maturze Weronika złożyła papiery na wydziały aktorskie wszystkich państwowych szkół teatralnych w Polsce! W Łodzi przeszła przez pierwszy etap, ale nie podeszła do kolejnego, bo w czasie, gdy się odbywał, musiała być na planie "Julii". Kiedy zdawała egzaminy w Krakowie, nie wiedziała, że została już przyjęta do warszawskiej Akademii Teatralnej (o indeks starało się wtedy ponad 1500 kandydatów, udało się to zaledwie 24 osobom). Na egzaminy do Wrocławia nie musiała już jechać...

Będąc na pierwszym roku Akademii Teatralnej Weronika Humaj nie mogła starać się o żadne role, bo zabrania tego regulamin uczelni. Na szczęście zaproszenie na casting do "Barona24" dostała, gdy była już studentką drugiego roku.

- Trafiłam na casting, kiedy już się w zasadzie kończył. Wiem, że producenci serialu mieli ogromne kłopoty ze znalezieniem dziewczyny do roli Pauli, czyli córki Mirka Barona, granego przez Tomasza Karolaka. Jakoś mi się udało i bardzo się z tego cieszę - opowiadała w wywiadzie.

Czy rola w nowym serialu Dwójki okaże się dla Weroniki przepustką do wielkiej kariery? Przekonamy się o tym już wkrótce. "Baron24" trafi na antenę Dwójki w marcu.

 

Agencja W. Impact

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Weronika Humaj | Baron24

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje