Reklama

Murder House, Asylum, Sabat, Freak Show

American Horror Story

Ocena
serialu
7
Dobry
Ocen: 107
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Aktorzy, którzy poświęcili się dla roli

Ekstremalna praca nad ciałem Henry'ego Cavilla do roli w "Wiedźminie"

Henry Cavill, znany m.in. z najnowszych filmów o Supermanie, do pracy nad rolą Gralta, dla wielu ikonicznej, kultowej wręcz postać, musiał wiele poświęcić. Nadzieje fanów były ogromne. 

Reklama

"To było wyzwanie, bo to bardzo fizyczna, wymagająca ciężkiej pracy rola. Oczekiwania fanów to dla mnie jednak coś, co mnie cieszyło i ekscytowało, bo sam jestem wielkim fanem serii o Wiedźminie. Chciałem, żeby to było widać w mojej pracy" - opisywał Cavill w rozmowie z reporterem RMF FM Pawłem Balinowskim. "Zależało mi na pokazaniu umiejętności Geralta do bycia dobrym i życzliwym, przy jednoczesnej zdolności do przemocy i brutalności. Mam nadzieję, że udało mi się to połączyć" - dodał aktor.

Choć serial jest pełen scen walki na miecze i popisów kaskaderskich, Henry Cavill ani razu nie skorzystał z pomocy dublerów. Wszystkie sceny wykonywał samemu. "Kiedykolwiek w tym serialu na ekranie pojawia się Geralt, to zawsze jest Henry" - opisuje Tomasz Bagiński, który jest producentem wykonawczym serialu. "Nawet jeśli to jest zbliżenie buta, medalionu, ręka w rękawicy, to zawsze jest on. Bardzo mu zależało, by tę postać przejąć w posiadanie" ­­- mówi Bagiński.

Do słynnej sceny w wannie, gdy Geralt jest nagi, aktor przygotowywał się... nie pijąc wody. Odwodnione ciało lepiej eksponuje mięśnie:

"To był istny koszmar. Kiedy jesteś odwodniony przez trzy dni, znajdujesz się w takim stanie, że jesteś w stanie wręcz wyczuć wodę w pobliżu" - śmiał się później Cavill w "The Graham Norton Show".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje