Reklama

Poświęcili się dla roli. Richard Gere: ​Znany aktor został żebrakiem! Nikt nie chciał mu pomóc

Richard Gere przeprowadził szokujący eksperyment. Wyszedł na ulice Nowego Jorku, udając bezdomnego. Reakcje ludzi go zaskoczyły! Tą wstrząsającą historią rozpoczynamy nasz nowy cykl "Poświęcili się dla roli". Co jeszcze byli w stanie zrobić aktorzy, by dobrze wcielić się w swoje filmowe bądź serialowe postaci? Sprawdzicie już co tydzień!

Aktor przeprowadził eksperyment społeczny

Jakiś czas temu w sieci wybuchła burza! Fani twierdzili, że Richard Gere postanowił wcielić się w rolę bezdomnego i wyjść na ulice Nowego Jorku. Ku jego zdziwieniu, nie wzbudził on zainteresowania przechodniów. Aktor spędził cały dzień na ulicy. Grzebał w śmietnikach i jadł to, co znalazł. Rozmawiał też z prawdziwymi bezdomnymi.


Przez cały dzień Richardowi towarzyszyła ekipa filmowa, której zadaniem było nagrywanie wywiadów z osobami, które minęły aktora na ulicy.

Po zakończonym eksperymencie na facebookowym fanpage’u aktora pojawił się poruszający wpis.

Reklama


Richard Gere, choć zawsze starał się unikać rozgłosu, jest znany ze swojej działalności charytatywnej. Nikogo więc nie zdziwiła informacja o tym, że znany aktor postanowił przeprowadzić wspomniany eksperyment społeczny.


Richard Gere został też bezdomnym na potrzeby filmu

Przygotowując się do zagrania roli George’a w filmie "Poza czasem" w reżyserii Orena Movermana, Richard Gere przechadzał się po ulicach Nowego Jorku przebrany za bezdomnego. Kamery ukryto w jednej z kawiarni. W ten sposób Moverman chciał dodać scenom wiarygodności.

Nikt z przechodniów nie rozpoznał Gere’a. Aktor zakrył twarz rondem swojego kapelusza i trzymając w dłoniach kubek, prosił ludzi o pomoc.

Przechodnie mijali go, niechętnie dzieląc się swoimi pieniędzmi. Próbne zdjęcia trwały 45 minut. W tym czasie Richard Gere zebrał jedynie dwa dolary i pięćdziesiąt centów.

Richard Gere chce pomóc bezdomnym

Bezdomność nie jest problemem, do którego Richard Gere podchodzi obojętnie. Aktor znany jest z działalności na rzecz ludzi pozbawionych dachu nad głową.

W ramach promocji filmu w Wielkiej Brytanii aktor spotkał się z osobami, które poradziły sobie z bezdomnością. Rozmawiał także z politykami, próbując przedstawić im propozycję reform, które pomogłyby ludziom dotkniętym przez kryzys bezdomności.

Działalność charytatywna aktora

Richard Gere angażuje się w niesienie pomocy osobom bezdomnym. Jest członkiem organizacji New York’s Coalition for the Homeless. Aktor często odwiedza przytułki w roli inspektora.

Te wizyty poruszyły aktora, zmuszając go do refleksji.

Dodatkowo gwiazdor wspiera aż 21 organizacji charytatywnych, które zajmują się walką o prawa człowieka.

Zobacz też:

Nicole Kidman porzuciła swoje dzieci? Jak wygląda ich relacja? 

swiatseriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje