Reklama

Jubileusz Cezarego Pazury, czyli 13 seriali w 25 lat!

Cezary Pazura, czyli niezapomniany Czarek z kultowego "13 Posterunku", świętuje 25-lecie pracy artystycznej!

W czwartek spotkał się ze swoimi fanami, by opowiedzieć im o wielkim koncercie, jaki już za tydzień odbędzie się w Sali Kongresowej, a który będzie punktem kulminacyjnym obchodów jubileuszu aktora. Towarzyszyła mu żona, Edyta.

Reklama

- Ćwierć wieku to szmat czasu, a jednak minęło jak z bicza trzasnął - żartował Cezary Pazura, odpowiadając na pytanie, jak czuje się w roli szacownego jubilata.

W ciągu 25 lat Cezary Pazura zagrał w trzynastu serialach. Każdy z nich był telewizyjnym hitem, bo nazwisko aktora przyciąga widzów przed ekrany jak magnes. Niewielu fanów pana Czarka pamięta jednak, że wystąpił on też w najdłużej emitowanej polskiej telenoweli - w "Klanie"! W 2002 zagrał gościnnie w odcinku specjalnym serialu. Wcielił się w... kilera!

Choć Cezary Pazura doskonale daje sobie radę w rolach dramatycznych, to jednak najlepiej czuje się w komedii.

- Ludzie oczekują ode mnie, żebym dostarczał im rozrywki, tak, jak od faceta zapowiadającego pogodę oczekują, żeby zapowiadał pogodę. Nikogo nie interesuje, że on ślicznie deklamuje "Odę do młodości". Nie będę zgrywał Hamleta, bo nie tego się po mnie widzowie spodziewają - twierdzi aktor i dodaje:

- Byłoby nam dużo łatwiej żyć, gdyby wszyscy robili tylko to, co najlepiej potrafią, a nie próbowali wciąż wciskać innym kit. Oczywiście aktor zawsze będzie czuł niedosyt spowodowany tym, co robi, nigdy nie będzie z siebie do końca zadowolony. Kiedy gra role komediowe, brakuje mu dramatycznych.

- Gdy występuje w teatrze, tęskni do filmu. Ale żyjemy w świecie, gdzie każdy musi mieć i znać swoje miejsce w szeregu. Jeżeli przyzwyczaiłem publiczność do takiego a nie innego Pazury, to teraz muszę przede wszystkim spełniać oczekiwania widzów. Mogę tylko między wierszami przemycać coś, co tkwi głęboko we mnie, o czym marzę i czego bardzo chciałbym. Nie jest łatwo zmienić emploi. Ja nawet nie próbuję tego robić.

Przypomnijmy wszystkie seriale, w których mogliśmy podziwiać aktorski talent Cezarego Pazury.

1988-1991 "Pogranicze w ogniu" - jako Czarek Adamski

1992 "Aby do świtu..." - jako nadposterunkowy Andrzej

1992 "Kuchnia polska" - jako milicjant

1992 "Żegnaj Rockefeller" - jako Fredek

1993 "Trzy dni, aby wygrać" - jako Jerzy

1993 "Wow"

1997-1998 "13 Posterunek" - jako Czarek

2000 "13 Posterunek 2" - jako Czarek

2003-2005 "Czego się boją faceci" - jako Gustaw Milski

2006-2008 "Faceci do wzięcia" - jako Wiktor Maliszewski

2006 "Niania" - jako Tadeusz Kolasiński

2006 "Oficerowie" - jako podinspektor Marek Sznajder

2008 "Trzeci oficer" - jako inspektor Marek Sznajder

Dowiedz się więcej na temat: Cezary Pazura

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje