Felicia Day i "Dragon Age", czyli seriale aktorskie na podstawie gier komputerowych

Seriale aktorskie

Dragon Age: Odkupienie

Znacie Felicię Day? Na pewno. Aktorka znana z takich seriali jak "Nie z tego świata", "Con Man", "Bibliotekarze" czy "Eureka" podkłada również głos pod postacie z gier komputerowych.

Wystarczy wspomnieć m.in. o jej pracy przy "Guild Wars", "Fallout: New Vegas" i oczywiście "Dragon Age 2" oraz dodatku do tej gry, czyli "Znaku zabójcy".

Day użyczyła głosu postaci Tallis, elfickiej zabójczyni i zarazem wyznawczyni Qun, która towarzyszy nam przez moment podczas naszych przygód w Kirkwall. Jako zagorzała fanka serii studia Bioware aktorka z radością podjęła się zrealizowania nowego projektu w tym świecie.

Reklama

Na swoim blogu napisała: "Przez lata miałam przyjemność współpracować z wieloma wspaniałymi ludźmi nad interesującymi projektami, ale ciężko było mi pogodzić pracę nad 'The Guild' z innymi produkcjami. Kiedy w końcu mogłam poświęcić się pomiędzy sezonami nowemu projektowi, byłam przy jego wyborze bardzo wybredna. Staram się nie patrzeć w przeszłość, chcę podejmować wyzwania i poszerzać internetową ofertę wideo. Nic nie przyciągało jednak mojej uwagi do momentu, kiedy pojawił się pomysł na 'Dragon Age'. To jedna z moich ulubionych gier i ktoś pozwala mi opowiedzieć w tym świecie własną historię? Zagrać w tej produkcji? Być elfką? Naprawdę? Powinniśmy to nakręcić na wczoraj".

Zdjęcia do "Dragon Age: Odkupienie" rozpoczęły się w styczniu 2011 roku. Sześcioodcinkowy serial internetowy zadebiutował 10 października na YouTube (kanał Machinima).

Defiance

Serial "Defiance", którego pierwszy sezon zadebiutował pięć lat temu nie jest stricte ekranizacją gry komputerowej, ale produkcją ściśle związaną z grą pod tym samym tytułem wyprodukowaną przez Trion Worlds.

Akcja serii rozgrywała się w 2046 roku na Ziemi. Joshua Nolan przybywa do miasta Defiance i trafia w sam środek konfliktu. W rolach głównych mogliśmy zobaczyć  Julię Benz, Stephanie Leonidas, Granta Bowlera, Jamie Murray i Tony'ego Currana.

"Defiance" zakończono po emisji trzeciej serii (2015 rok), jednak gra była nadal aktualizowana, a nawet reklamowana przez studio Trion Worlds jako czwarty sezon serialu. 10 lipca 2018 roku do sprzedaży na wszystkie trzy platformy (PC, X-Box, Playstation) trafiła nowa wersja gry zatytułowana "Defiance 2050".

Mortal Kombat: Porwanie

Po dwóch filmach fabularnych ("Mortal Kombat", "Mortal Kombat: Unicestwienie") oraz serialu animowanym ("Mortal Kombat: Defenders of the Realm") w 1998 roku przyszła pora na kolejną próbę przeniesienia znanej bijatyki na ekran. Za sterami serialu telewizyjnego stanął Oley Sassone ("Herkules", "Xena: Wojownicza księżniczka").

W obsadzie znaleźli się Jim Helsinger, Percy Brown, Tracy Douglas, Kristanna Loken, Eva Mendes, Paolo Montalban. Produkcję zakończono po nakręceniu zaledwie jednego sezonu (dwadzieścia dwa odcinki).

Mortal Kombat: Legacy

Jedną z wielu odsłon "Mortal Kombat" była również serialowa antologia "Mortal Kombat: Legacy", której akcja i fabuła były pośrednio związane z filmem "Mortal Kombat: Odrodzenie" w reżyserii Kevina Tancharoena.

Seria, jak wiele innych zadebiutowała na kanale Machinimy w 2011 roku. Drugi sezon pojawił się jednak dopiero dwa lata później - we wrześniu 2013.

W produkcji mogliśmy zobaczyć parę znanych fanom science fiction aktorów m.in. Jeri Ryan ("Star Trek: Voyager") oraz Tahmoha Peniketta ("Battlestar Galactica", "Altered Carbon").

Jesteś fanem amerykańskich seriali? Zalajkuj nasz fan page "Zjednoczone Stany Seriali", czytaj najświeższe newsy zza oceanu oglądaj trailery, galerie, komentuj i czytaj opisy odcinków już dwa tygodnie przed emisją w Polsce.

Halo 4: Forward Unto Dawn

W 2012 roku w serwisie YouTube pojawił się serial internetowy "Halo 4: Forward Unto Dawn", będący swoistą próbą przed zrealizowaniem filmu na podstawie gry "Halo" oraz chwytem marketingowym przed premierą kolejnej gry z serii.

Produkcja składała się z pięciu 15-minutowych odcinków, które były udostępniane co tydzień od 5 października 2012 roku.

Później serial trafił na DVD (już jako pełnometrażowy film) oraz na amerykańskiego Netflixa.

Scenariusz napisali Aaron Helbing ("Tajemnice Smallville") i Todd Helbing ("Spartakus: Krew i piach", "The Flash", The Mob Doctor"), a reżyserem został Stewart Hendler.

Fabuła była osnuta wokół młodego kadeta, Thomasa Lasky'ego (Thom Green), który pragnie podążyć w ślady swojej matki i brata, jednak nie łączy definitywnie swojej przyszłości z karierą w wojsku. Wszystko zmienia się, kiedy on i jego oddział zostają zaatakowani przez rasę obcych.

Street Fighter: Assassin's Fist

"Street Fighter: Assassin's Fist" przeszedł całą drogę - od serialu do filmu pełnometrażowego. Oparty na popularnej bijatyce Capcom serial internetowy (znowu) zadebiutował na kanale Machinimy 23 maja 2014 roku.

Później produkcja doczekała się wydania DVD i Blu-ray jak i premiery kinowej, która miała miejsce 7 stycznia 2015 roku.

W rolach głównych wystąpili Christian Howard (Ken) oraz Mike Mosh (Ryu).

Fallout: Nuka Break

Oprócz Machinimy w produkcję miniseriali internetowych zaangażowało się studio Wayside Creations. Z początku serial dziejący się w postapokaliptycznym świecie przedstawionym w "Fallout 3" oraz "Fallout; New Vegas" miał być filmem pełnometrażowym który udostępniono na YouTube na początku 2011 roku.

Jednak ze względu na jego popularność twórcy zdecydowali się zrealizować serial z udziałem fanów, którego pierwszy sezon zadebiutował we wrześniu. Druga seria trafiła do serwisu w 2013 roku i została w całości sfinansowana za środki, jakie udało się zebrać za pośrednictwem Kickstartera.

Warto zaznaczyć, że powstała również trzyodcinkowa produkcja zatytułowana "Tales from the Wasteland".

Jesteś fanem amerykańskich seriali? Zalajkuj nasz fan page "Zjednoczone Stany Seriali", czytaj najświeższe newsy zza oceanu oglądaj trailery, galerie, komentuj i czytaj opisy odcinków już dwa tygodnie przed emisją w Polsce.

Seriale aktorskie na podstawie gier. Plany na przyszłość

Vampyr

Co czeka na fanów w najbliższym czasie? Za przenoszenie przygód bohaterów gier komputerowych na mały ekran zabierają się powoli wielkie studia filmowe.

Na przykład serial na podstawie gry "Vampyr" studia Dotnod Entertaintment przygotuje Wonderland & Vision oraz DJ2 Entertaintment.

Akcja "Vampyra" rozgrywa się w Londynie w 1918 roku.

Głównym bohaterem jest Jonathan Reid, doktor, który został przemieniony w wampira.

Life Is Strange

"Life is Strange" to również produkcja Dotnod Entertaintment. Opowiada o przygodach Max Claufield, dziewczyny, która odkrywa, że może cofnąć się w czasie. Wraz z najlepszą przyjaciółką, Chloe, próbuje odnaleźć zaginioną koleżankę z uczelni.

Przeniesienie tej gry na mały ekran wydaje się stosunkowo proste - "Life..." jest grą przygodową, która była wydawana w epizodach, podobnie jak produkcje nieodżałowanego TellTale ("The Wolf Among Us", "Tales from Borderlands").

W grudniu 2017 roku na blogu odpowiedzialnego za serial studia DJ2 Entertaintment (które zrealizuje również "Vampyra") poinformowano, że prawa do serialu zakupiło Hulu.

Alan Wake

Dobre wieści mamy także dla fanów Alana Wake'a. Serial o losach tego bohatera przygotowuje bowiem Sam Lake - jeden z założycieli studia Remedy Entertainment oraz scenarzysta i dyrektor kreatywny "Alan Wake'a" oraz gry "Quantum Break", która sama w sobie ma sporo z serialu - udział w niej wzięli m.in Shawn Ashmore ("Conviction"), Lance Riddick ("Fringe"), Dominic Monaghan ("Lost: Zagubieni"), Aidan Gillen ("Gra o tron").

Scenarzystą serialu będzie Peter Calloway ("Legion", "Cloak & Dagger"). Na razie nie wiadomo, na jakiej platformie lub stacji telewizyjnej zadebiutuje produkcja.

Alan Wake, tytułowy bohater gry, starał się rozwikłać zagadkę tajemniczego zaginięcia swojej żony.

Halo

Za kolejną serialową odsłoną "Halo" stanie amerykańska stacja kablowa Showtime. W tym roku jej przedstawiciele ogłosili, że powstanie dziesięcioodcinkowy serial na podstawie popularnej gry.

Za produkcję będzie odpowiadało studio Amblin Television Stevena Spielberga. Rupert Wyatt został wybrany na reżysera ("Geneza planety małp").

Prace na planie powinny się rozpocząć w 2019 roku, więc premiery powinniśmy się spodziewać najwcześniej w 2020 r.

Mirror's Edge

Pierwsza gra z serii została wydana w 2008 roku, a scenariusz napisała córka Terry'ego Pratchetta (twórcy Świata Dysku), Rhianna Pratchett. Druga "Mirror's Edge: Catalyst" trafiła na półki w 2016 roku.

Fabuła serialu, podobnie jak gry, koncentruje się wokół losów Faith Connors, jednej z grupy Sprinterów oraz kurierki, której zadaniem jest dostarczanie ważnych informacji, tak aby nie znalazły się one w rękach totalitarnego rządu. Sytuacja zmienia się, kiedy siostra bohaterki, Kate, zostaje oskarżona o popełnienie morderstwa. Faith postanawia za wszelką cenę oczyścić dziewczynę z zarzutów.

Akcja gry rozgrywa się w futurystycznej przyszłości, w świecie całkowicie kontrolowanym przez władze i media. Na razie nie wiadomo kto wcieli się w główną rolę, ani kto stanie za sterami produkcji. Od dłuższego czasu nie pojawiają się jednak informacje o tym projekcie.

Jesteś fanem amerykańskich seriali? Zalajkuj nasz fan page "Zjednoczone Stany Seriali", czytaj najświeższe newsy zza oceanu oglądaj trailery, galerie, komentuj i czytaj opisy odcinków już dwa tygodnie przed emisją w Polsce.

Adi Shankar. "Castlevania" i "Assassin's Creed"

"Castlevania" to zainspirowany serią gier komputerowych serial animowany Adi Shankara.

Ostatni z rodu Belmontów próbuje ocalić Europę Wschodnią przed zagrożeniem ze strony Vlada Draculi.

Pierwszy sezon jest już dostępny na Netflixie; drugi zadebiutuje 26 października.

W lipcu 2017 roku twórca serii poinformował na Facebooku, iż w przyszłości zrealizuje serial animownay dla Netflixa na podstawie "Assassin's Creed".

Czekacie? My tak!

Jesteś fanem amerykańskich seriali? Zalajkuj nasz fan page "Zjednoczone Stany Seriali", czytaj najświeższe newsy zza oceanu oglądaj trailery, galerie, komentuj i czytaj opisy odcinków już dwa tygodnie przed emisją w Polsce.


swiatseriali.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy