Reklama

Wszystko od nowa

Czy ktoś jeszcze nie widział "Seksu w wielkim mieście"? Jeśli tak, to w czerwcu jest okazja, by zapoznać się z kultowym już serialem. Dla fanów - okazja do małej powtórki. Pierwszy sezon o czterech przyjaciółkach z Nowego Jorku w TVN7.

Od 4 czerwca na antenie TVN7 pojawi się amerykański serial komediowy "Seks w wielkim mieście". To telewizyjna legenda, która dokonała prawdziwego przełomu w ukazywaniu obyczajowości mieszkańców współczesnych metropolii. Po raz pierwszy na małym ekranie mówiono tak otwarcie o związkach damsko-męskich, którymi bawią się bohaterki serialu.

Reklama

Serial "Seks w wielkim mieście" powstał na podstawie książkowego bestsellera Candace Bushnell, pod tym samym tytułem. Debiutował na antenie telewizji ponad 10 lat temu w Stanach Zjednoczonych. Do dzisiaj ma miliony fanów na całym świecie. Format otrzymał wszystkie możliwe nagrody: Emmy, Złote Globy i nagrodę Gildii Aktorskiej dla zespołu aktorskiego.

Serial przedstawia miłosne i łóżkowe perypetie pięknych oraz samodzielnych kobiet. Carrie, Charlotte, Miranda i Samantha mieszkają w Nowym Jorku. Są różne, ale mimo to się przyjaźnią. Carrie Bradshaw (Sarah Jessica Parker) jest felietonistką gazety "New York Star". Jej kolumna to "Sex and the City". Miranda Hobbes (Cynthia Nixon) to odnosząca sukcesy prawniczka o cynicznym podejściu do życia. Charlotte York (Kristin Davis) prowadzi galerię sztuki i marzy o związku na całe życie. Czwarta z przyjaciółek, Samantha Jones (Kim Cattrall) ma własną agencję PR. Jest najstarsza z głównych bohaterek, ale też najmniej wstydzi się swojej seksualności. Te cztery przyjaciółki bez skrępowania i bez zahamowań plotkują o facetach, związkach i seksie. To one przejmują inicjatywę i czerpią z seksu tyle samo satysfakcji, co mężczyźni.

Twórcy serialu wyczuli zainteresowanie serialem wśród kobiet i stopniowo z sezonu na sezon zaczęli umieszczać coraz więcej wątków związanych z modą. Efekt? Sarah Jessica Parker, grająca Carrie, stała się nowym symbolem wyzwolonej kobiecości, a jej styl ubierania się znalazł tysiące naśladowczyń.

Kim Cattrall z kolei została autorką podręczników o udanym i interesującym życiu seksualnym.

Pojawiła się nawet firma organizująca wycieczki autokarowe po Nowym Jorku śladami czterech superbohaterek. W programie znalazły się wizyty w butikach, salonach piękności i nocnych klubach.

Czy nadal istnieją tematy tabu? Czy wszyscy faceci są beznadziejni? Czy w tak cynicznym mieście jak Nowy Jork, można spotkać prawdziwą miłość? Czyżby nadeszła moda na uwodzenie dwudziestolatków? A jak nie ma facetów, to co robić?

"Seks w wielkim mieście" będzie można oglądać na antenie TVN 7 od 4 czerwca. Serial emitowany będzie w czwartki po dwa premierowe odcinki o g. 22.15 oraz w piątki po trzy premierowe odcinki o g. 20.05.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje