Reklama

Gwyneth Paltrow wsparła finansowo fundację walczącą o powszechny dostęp do aborcji

Słynna hollywoodzka aktorka i założycielka lifestyle’owej platformy Goop, dwa lata temu wywołała spore zamieszanie w sieci, wprowadzając na rynek świecę o zapachu swojej pochwy. Paltrow ogłosiła właśnie, że asortyment jej sklepu został wzbogacony o nową świeczkę. Pieniądze ze sprzedaży produktu o nazwie „Ręce precz od mojej waginy” zasilą konto fundacji American Civil Liberties Union, której misja obejmuje m.in. walkę o wolność reprodukcyjną kobiet.

Gwyneth Paltrow: Jedna z największych gwiazd Hollywood

Gwyneth Paltrow przez lata uznawana była za jedną z największych gwiazd Fabryki Snów. Ostatnimi czasy laureatka Oscara zajmuje się jednak głównie zarządzaniem swoim lifestyle’owym imperium Goop. Choć wciąż zdarza jej się występować na dużym ekranie, obecnie skupia się raczej na promowaniu osobliwych gadżetów sygnowanych jej nazwiskiem - dość wspomnieć kontrowersyjną świecę zapachową "This Smells Like My Vagina", która trafiła do sprzedaży na początku 2020 roku. Choć inicjatywa aktorki została wyśmiana przez prasę, produkt wyprzedał się w ciągu doby.

Paltrow postanowiła teraz pójść o krok dalej. Gwiazda "Zakochanego Szekspira" ogłosiła na Instagramie, że wprowadza na rynek kolejną świecę i to w szczytnym celu. Świeca o nazwie "Hands Off My Vagina" - co w wolnym tłumaczeniu znaczy "Ręce precz od mojej waginy" - została stworzona z myślą o kobietach, których prawa reprodukcyjne nie są przestrzegane. Dochód ze sprzedaży produktu trafi na konto fundacji American Civil Liberties Union, której projekt o nazwie Reproductive Freedom Project ma na celu walkę o wolność reprodukcyjną kobiet.

"Roe versus Wade"

Reklama

Data wypuszczenia limitowanej serii świec nie jest przypadkowa - Paltrow chciała w ten sposób uczcić 49. rocznicę rozstrzygnięcia głośnej sprawy sądowej "Roe versus Wade". Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych podjął wówczas przełomową decyzję, uznając aborcję za legalną przez cały okres ciąży. Jak argumentował, wynika to z praw do prywatności i wolności, gwarantowanych przez 14. poprawkę do konstytucji. Poszczególne stany otrzymały jednak możliwość wprowadzenia regulacji ograniczających możliwość aborcji w drugim i trzecim trymestrze. Dyskusja na temat dostępu do aborcji w Ameryce wróciła ostatnio po tym, jak w Teksasie wprowadzono zakaz terminacji ciąży po wykryciu bicia serca płodu.

Świece w cenie 75 dolarów trafiły już do asortymentu internetowego sklepu Goop. Jak można przeczytać w opisie produktu, ich "uwodzicielski, odurzający i ultrakobiecy zapach" łączy w sobie aromaty mleka kokosowego, róży damasceńskiej, surowej wanilii, cyprysiku japońskiego i prażonych ziaren kakao.

Akcja potrwa do 1 lipca lub do wyczerpania zapasów.

Zobacz też:

Nicola Peltz: Usidliła syna Beckhama. Co wiemy o amerykańskiej aktorce?

Aktorka-syrenka: Agata Załęcka ma nietypowe hobby!

Marta Żmuda Trzebiatowska w drapieżnym kadrze

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy