Reklama

Anna Chlumsky: W latach 90. rezolutną 11-latkę pokochały miliony. Co robi dziś i jak się zmieniła przez lata?

Na początku lat 90. Anna Chlumsky była jedną z najpopularniejszych dziecięcych gwiazd. 11-letnia aktorka podbiła serca widzów za sprawą roli w filmie "Moja dziewczyna". Wczesny debiut stał się jednak jej przekleństwem. Aktorka przez długi czas szukała swojego powołania. W końcu udało jej się odnaleźć siebie i dziś kocha swój zawód. Jak zmieniła się filmowa partnerka Macaulay'a Culkina?

Anna Chlumsky zdobyła popularność, będąc dzieckiem

Anna Chlumsky urodziła się 3 grudnia 1980 roku w Chicago. Swoją przygodę z telewizją zaczynała jako niemowlę, pojawiając się w licznych reklamach. Po raz pierwszy postawiła stopę na planie zdjęciowym, mając zaledwie 9 lat. Wystąpiła wówczas w  komedii "Wujaszek Buck".

Przełomem w jej karierze była główna rola w filmie "Moja dziewczyna", w którym zagrała jako 11-latka. Później wystąpiła w takich produkcjach jak "Moja dziewczyna 2", "Cupid" i "Zdarzyło się jutro". Jej występy u boku Macaulay'a Culkina sprawiły, że młoda gwiazda stała się ulubienicą widzów, a świat show-biznesu stał przed nią otworem.

W roku 1998 niespodziewanie zniknęła z ekranów.

Zobacz też: "Miłość i przeznaczenie": Nowy turecki serial TVP2 

Anna Chlumsky nie miała łatwego dzieciństwa

Aktorka przyznała po latach, że choć na ekranie występowała jako szczęśliwa dziewczynka, jej dzieciństwo dalekie było od idealnego. Matka pełniła w jej życiu rolę menadżerki, opiekunki i nauczycielki, co w znacznym stopniu komplikowało ich relacje. W pewnym momencie obowiązki zawodowe stały się dla niej ogromnym ciężarem.

Z czasem dziecięca gwiazda zaczęła wątpić w to, czy rzeczywiście posiada talent aktorski. Jednocześnie zapragnęła spróbować swoich sił w innym zawodzie. Marzyła o pracy paleontolożki. Później pragnęła otworzyć własną klinikę weterynaryjną.

Chlumsky podjęła studia na Uniwersytecie w Chicago, gdzie kształciła się w kierunku stosunków międzynarodowych. Po ich ukończeniu zdobyła posadę recenzentki gastronomicznej. Później została zatrudniona w jednym z większych amerykańskich wydawnictw. 

Żadna z tych prac nie dawała jej jednak satysfakcji. Czuła, że w jej życiu brakowało pewnego ważnego elementu. Po pewnym czasie zrozumiała, że tym, czego naprawdę pragnęła, był powrót do aktorstwa.

Anna Chlumsky wróciła na ekrany

Chlumsky zdawała sobie sprawę z tego, że aby ponownie zaistnieć w świecie show-biznesu, musiała popracować nad swoim aktorskim warsztatem. Zapisała się na zajęcia z aktorstwa w Nowym Jorku i po krótkim czasie stanęła na teatralnych deskach.

Okazało się, że była dziecięca gwiazda posiada talent komediowy. Miała okazję zagrać w takich produkcjach jak "In The Loop" i "Rugrats". Aktorka może dziś pochwalić się imponującym dorobkiem artystycznym. Zagrała między innymi w "Veep", "Hala" i "Three Weeks, Three Kids". 

Zaczęło jej się szczęścić także w życiu osobistym. Anna Chlumsky wyszła za mąż za amerykańskiego żołnierza, który okazał się miłością jej życia.

Jak zmieniła się Anna Chlumsky?

Anna Chlumsky bardzo zmieniła się od czasu, w którym po raz pierwszy pojawiła się na szklanym ekranie. Jej spektakularna transformacja zachwyca fanów na całym świecie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje