Hanna Bieluszko zmaga się z chorobą
Od początku kwietnia wiadomo, że Hanna Bieluszko zmaga się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Aktorka od jakiegoś czasu choruje na nowotwór - niedawno przeszła konieczną, ratującą życie operację, której konsekwencją jest porażenie nerwu strzałkowego.
"Jest rok 2023. Wykrywają u mnie pierwszego raka. Idę do lekarza, bo jestem bardzo osłabiona świeżo po wakacjach. Tylko tyle. Okazuje się, że mam ostrą anemię, więc lekarz wysyła mnie do swojego kolegi na SOR; ląduję w szpitalu. Szukają, aż znajdują - w kolonoskopii. Słyszę diagnozę" - opowiedziała aktorka.
W rozmowie z Onetem Hanna Biełuszko przyznała, że nie chce ukrywać swojego obecnego stanu, mimo świadomości, że mówienie na głos o chorobie bywa trudne i krępujące dla otoczenia.
Hann Bieluszko: "Nie poddaję się"
Teraz Fundacja Votum udostępniła na swoim Facebooku nagranie, na którym możemy zobaczyć aktorkę. "Jeszcze niedawno stała na scenie i planie filmowym. Dziś Hanna Bieluszko każdego dnia walczy o odzyskanie sprawności po wyniszczającej chorobie nowotworowej. To nie jest tylko walka o zdrowie. To walka o powrót do życia. Do teatru. Do filmu. DO pasji, która daje sens" - czytamy we wpisie.
"Podczas turnusu rehabilitacyjnego w Krakowie Hannę odwiedziła jej przyjaciółka Alina Kamińska. Kobieta, która sama przeszła przez piekło choroby i dziś daje Hannie coś bezcennego: nadzieję, wsparcie i siłę do dalszej walki. Połączył je teatr i film. Dziś łączy je jeszcze więcej - wspólna droga po sprawność i powrót do normalności" - czytamy dalej.
W nagraniu obie panie udzieliły odpowiedzi na kilka pytań o swojej relacji. Jak się poznały? Jak zareagowała Alina na wieść o chorobie koleżanki? Co oznaczało to wsparcie dla aktorki? W wideo widzimy również, jak Hanna Bieluszko przechodzi przez rehabilitację. Wszystko przyjmuje z uśmiechem na ustach.
"Nie poddaję się" - mówi na końcu.
Zobacz też: Urszula i Maria Dębskie są rodziną? Wspólne nazwisko to nie wszystko





