Dom nad rozlewiskiem / Miłość nad rozlewiskiem / Życie nad rozlewiskiem

Cisza nad rozlewiskiem

Ocena
serialu
6,8
Niezły
Ocen: 568
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Cisza nad rozlewiskiem": Powstanie serial o życiu Małgorzaty Braunek?

Życie zmarłej 24 czerwca Małgorzaty Braunek, czyli Basi Jabłonowskiej z mazurskiej sagi "Nad rozlewiskiem", to niemal gotowy scenariusz na serial! Niewykluczone, że już wkrótce powstanie telewizyjna opowieść o losach niezapomnianej aktorki...


Reklama


Jak udało się nam dowiedzieć, jedna z producentek bardzo poważnie myśli o przeniesieniu na telewizyjny ekran historii Małgorzaty Braunek, której życie to niemal gotowy scenariusz na serial. Byłaby to opowieść o kobiecie, która zrezygnowała z aktorstwa będąc u szczytu kariery, wyzwoliła się z życia na pokaz, by zgłębiać filozofię Dalekiego Wschodu, żyć w zgodzie z naturą i osiągnąć wewnętrzny spokój, nie przestając przy tym być wspaniałą żoną i kochającą matką.

- Rozmawiałam już w sprawie serialu opartego na życiu Małgorzaty Braunek z jednym ze scenarzystów. Oboje uznaliśmy, że to wspaniały pomysł. Wierzę, że dojdzie do jego realizacji już w przyszłym roku - powiedziała nam znana producentka, prosząc jednak, by nie zdradzać jeszcze jej nazwiska.

Scenariusz serialu powstanie najprawdopodobniej na podstawie książki "Jabłoń w ogrodzie, morze jest blisko" - wywiadu-rzeki Artura Cieślara z Małgorzatą Braunek wydanego dwa lata przed śmiercią niezapomnianej Oleńki z "Potopu", Izabeli Łęckiej z telewizyjnej wersji "Lalki" i Ireny z "Polowania na muchy".

- Nie mam najmniejszych wątpliwości, która z aktorek najlepiej pasowałaby do roli Małgosi Braunek. Wybór jest oczywisty - jej córka, Orina Krajewska - zdradza nam producentka.

Orina Krajewska, czyli Agata z "Nad rozlewiskiem", jest bardzo podobna do swej sławnej mamy, a przy tym jest niezwykle utalentowaną aktorką. Skończyła londyńską szkołę aktorską London International School of Performing Arts, ma już na swoim koncie kilka ról, ale wciąż czeka na szansę pokazania na ekranie wszystkich swoich umiejętności. Gdyby zagrała swą mamę, z pewnością byłaby to rola jej życia...

Niewykluczone, że zdjęcia do telewizyjnej opowieści opartej na życiu Małgorzaty Braunek rozpoczną się już w połowie przyszłego roku, a serial trafi na antenę (na razie nie wiadomo, która stacja zdecyduje się na jego emisję) wiosną 2016 r.

Agencja W. Impact
Dowiedz się więcej na temat: Małgorzata Braunek

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje