Muhtesem Yuzyıl

Wspaniałe stulecie

Ocena
serialu
9,3
Super
Ocen: 8500
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Wspaniałe stulecie": Powrót po latach

Mihrimah zaprasza sułtankę Szah do seraju. Każe kobiecie wyjechać z Konstantynopola. W przeciwnym razie Sulejman dowie się, że to przez nią Nigar dostała się do pałacu i porwała jego wnuczkę. Siostra sułtana przystaje na te warunki.


Reklama


Powrót po latach

Bali bej wyjeżdża ze stolicy. Gdy wraca, przywozi ze sobą... Hurrem. Wszyscy są zaskoczeni na jej widok, ponieważ nikt nie wierzył w to, że jeszcze żyje. Kobieta boi się, że znów może grozić jej niebezpieczeństwo.

O włos od tragedii

Po śmierci Mehmeta Sulejman zastanawia się, kto powinien zarządzać Manisą, dlatego wzywa do Konstantynopola wszystkich swoich synów.

Niepokoi go, że Mustafa jest niezwykle gorąco witany przez mieszkańców stolicy. Hurrem nie chce, by syn Mahidevran został nowym gubernatorem Manisy.

W końcu, dzięki jej staraniom, stanowisko to obejmuje Selim. Gdy urażony decyzją ojca Mustafa wraca do Amasyi, zostaje zaatakowany.

Dwaj nieznani mężczyźni ratują mu życie. Niestety, ciężarna Rumeysa umiera. Władcy udaje się odnaleźć kupca, który był sprawcą ataku.

Okazuje się, że został opłacony przez Aziza Agę, służącego Rustema paszy. To utwierdza Mustafę w przekonaniu, że Hurrem i jej zięć pragną go zabić. Syn Mahidevran poprzysięga im zemstę.

Do Rustema docierają wieści o planowanym zamachu na jego życie, do którego mają być wykorzystani janczarzy. Wkrótce ich przywódca zaprasza wezyra do koszar.

Kryzys wieku średniego

Hurrem martwi się tym, że jej młodość i uroda przeminęły. Fatmie udaje się poznać kompleksy szwagierki. Postanawia zrobić jej na złość. Sułtanka organizuje zabawę w haremie. Jej najważniejszą atrakcją jest młoda nałożnica, która ma spędzić noc z Sulejmanem. Piękna dziewczyna zostaje zabita, zanim udaje jej się dotrzeć do alkowy władcy.

Trudny kompromis

Hurrem zdaje sobie sprawę z tego, że nie może zabronić mężowi schadzek z młodszymi kobietami. Dlatego postanawia sama wybrać mu nałożnicę Walerię, chociaż sprawia jej to wiele bólu.

Sulejman jest zadowolony z kochanki przysłanej przez żonę i czyni ją swoją faworytą. Fatma wykorzystuje dobrą pozycję Walerii, by dopiec Hurrem.

Dowiedz się więcej na temat: Wspaniałe stulecie

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje