W rytmie serca

Ocena
serialu
9,2
Super
Ocen: 879
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"W rytmie serca": Żmuda straci prawo do wykonywania zawodu!

Dwaj przedstawiciele Okręgowej Izby Lekarskiej poinformują Żmudę (Mateusz Damięcki), że Sąd Lekarski podjął decyzję o zawieszeniu go w prawach wykonywania zawodu. - Nie może pan dalej leczyć pacjentów - stwierdzą i poproszą Adama, by natychmiast opuścił przychodnię.

W 8. odcinku "W rytmie serca" (emisja na antenie Telewizji Polsat w niedzielę 22 października o godzinie 20.00) Maria (Barbara Kurdej-Szatan) dowie się, że dwaj wysłannicy Okręgowej Izby Lekarskiej odwiedzili przychodnię Zycha (Piotr Fronczewski) i wręczyli Adamowi pismo z orzeczeniem Sądu Lekarskiego.

Reklama

- Zawiesili go - powie jej Ewa (Elżbieta Romanowska).

Marysia będzie niemal pewna, że to sprawka... Roberta (Piotr Polk). Od razu do niego zadzwoni.

- Pamiętasz, było u ciebie jakiś czas temu dwóch lekarzy w sprawie Adama? Co im wtedy powiedziałeś? Bo jeśli postanowiłeś przenieść wasz konflikt osobisty na sprawy czysto zawodowe, to uważam, że to jest mocno nie w porządku. Adam jest świetnym lekarzem - stwierdzi.

- Dokładnie to im powiedziałem - usłyszy od narzeczonego.

Tymczasem Żmuda spotka się ze swoim adwokatem.

- Potrafisz to jakoś odkręcić? - zapyta Krzemka (Wojciech Solorz), pokazując mu pismo, które dostał od przedstawicieli Okręgowej Izby Lekarskiej.

Prawnik wytłumaczy Adamowi, że sprawy w Sądzie Lekarskim to nie jego działka, a poza tym decyzja o pozbawieniu go prawa do wykonywania zawodu już zapadła i nie da się jej odkręcić.

- Myślę, że to jest tylko część większej całości. Orzeczenie Izby jest tylko wstępem do tego, co nastąpi na sali sądowej - powie adwokat i doda, że wygrywanie w sądzie to jego praca i pasja, więc Adam nie powinien się martwić na zapas, bo sprawa jest do wygrania.

- Musisz teraz bardzo uważać - pouczy Żmudę.

- Do czasu pierwszej rozprawy i przez cały czas trwania procesu musisz być bardzo grzeczny. Nie możesz złamać orzeczenia Izby Lekarskiej, a dam głowę, że cię bardzo korci - powie Krzemek.

Czy Adam posłucha rady prawnika i zrezygnuje z leczenia swoich pacjentów?

Agencja W. Impact

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje