Świat według Kiepskich

Ocena
serialu
8,7
Bardzo dobry
Ocen: 1899
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Bohdan Smoleń trafił do szpitala

Bohdan Smoleń, którego doskonale pamiętamy z roli listonosza Edzia w "Świecie według Kiepskich", w ciężkim stanie trafił do szpitala.
Kultowy aktor i gwiazda kabaretu w ostatnich latach miał poważne problemy ze zdrowiem: udar mózgu, gruźlica, nowotwór.

Reklama

Nasiliły się także problemy ze stawami, przez co dziś nie jest w stanie poruszać się o własnych siłach. Do tego tydzień temu trafił do szpitala...

"Bohdan bardzo się przeziębił, co w przypadku jego stanu zdrowia potrafi być bardzo niebezpieczne. To przeziębienie sprawiło, że Bohdan nie mógł złapać oddechu. Został przewieziony do szpitala" - mówi informator "Super Expressu".

Syn Smolenia chciałby, by ojciec po wyjściu ze szpitala znalazł się na rehabilitacji w ośrodku. Obecnie nie jest to jednak możliwe, gdyż brakuje wolnych miejsc w okolicy. Pozostaje więc czekać albo skorzystać w usług prywatnej służby zdrowia.

Osoby z otoczenia satyryka mówią, że jego samopoczucie jest bardzo kiepskie - nie ma w nim woli walki, odciął się od świata zewnętrznego, nie chce ćwiczyć, co jest typowe dla pacjentów poudarowych.

Do tego problemy finansowe ma jego fundacja Stworzenia Pana Smolenia w posiadłości Baranówko niedaleko Poznania, założona po tragicznej śmierci syna Piotra i samobójstwie żony. Prowadzi ona zajęcia z hipoterapii dla malców z porażeniem mózgowym.

Z powodu kryzysu wycofał się główny sponsor. Pieniądze na działalność pochodzą z 1 proc. podatku przekazywanego przez darczyńców i z oszczędności zgromadzonych przez satyryka.

Ośrodek wymaga jednak kolejnych nakładów i poważnego remontu.


swiatseriali.pl

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje