Ranczo

Ocena
serialu
9,9
Super
Ocen: 18356
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Ranczo": Katarzyna Żak buduje... hospicjum!

Katarzyna Żak, czyli Kazimiera Solejukowa z "Rancza", z całych sił zaangażowała się w budowę hospicjum dla osób starszych i przewlekle chorych, które - pod jej czujnym okiem - powstaje w Chojnicach oddalonych od Warszawy o 350 kilometrów!Reklama

Katarzyna Żak od wielu lat wspiera kilka organizacji charytatywnych, ale nie lubi mówić o tym w wywiadach. Aktorka pomaga potrzebującym i dzieli się z nimi nie tylko tym, co ma, ale też przede wszystkim swoim czasem i uwagą. Kiedy jakiś czas temu pomorskie Towarzystwo Przyjaciół Hospicjum poprosiło ją, by została ambasadorką mającego powstać w Chojnicach ośrodka dla osób starszych, przewlekle chorych i umierających, bez wahania zgodziła się objąć tę honorową funkcję.

Postawiła jednak jeden warunek - że nie będzie jedynie "twarzą" hospicjum, ale też dostanie możliwość monitorowania budowy już od samego jej początku. Niedawno wzięła udział w uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego i osobiście zainaugurowała rozpoczęcie prac budowlanych. Dziś z dumą patrzy, jak budynek, w którym mieścić się będzie hospicjum, rośnie jak na drożdżach!

Katarzyna Żak, mimo że ma mnóstwo zajęć, bardzo często przemierza całą Polskę, by doglądać budowy i spędza w Chojnicach każdą wolną chwilę.

- Jestem szczęśliwa, że hospicjum powstaje w tak szybkim tempie - mówi.

- Wiem, że starość nie jest popularnym tematem. O wiele łatwiej jest zdobyć pieniądze dla chorych dzieci, ale pomyślałam sobie, że wszyscy kiedyś będziemy potrzebować pomocy, aby pięknie i godnie odejść z tego świata. A dzięki takim miejscom, jak hospicja, możemy złagodzić cierpienie najlepiej, jak się da - stwierdziła w rozmowie z magazynem "Dobry Czas", pytana, dlaczego zaangażowała się właśnie w budowę ośrodka w Chojnicach.

Katarzyna Żak nie bierze udziału w akcjach charytatywnych dla sławy... Uważa, że pomoc potrzebującym to obowiązek każdego człowieka. Działalność aktorki została jednak zauważona i doceniona. Kapituła plebiscytu Gwiazdy Dobroczynności nominowała ją niedawno do przyznawanej co rok nagrody. Rozstrzygnięcie plebiscytu nastąpi w styczniu i jest niemal pewne, że serialowa Solejukowa z "Rancza" znajdzie się w gronie Gwiazd Dobroczynności 2015.

Agencja W. Impact
Dowiedz się więcej na temat: Katarzyna Żak

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje