Na Wspólnej

Ocena
serialu
8,4
Bardzo dobry
Ocen: 7698
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Na Wspólnej": Moralny dylemat Ostrowskiego

Wkrótce doktor Ostrowski (Marek Kalita) będzie miał twardy orzech do zgryzienia. Wytłumaczy Ewie (Ewa Gawryluk), że jeśli w dokumentacji wpisze, że Oliwia (Anna Żytka) jest w stanie krytycznym, da jej pierwszeństwo do przeszczepu, ale zaświadczy nieprawdę, a co gorsza – narazi życie najciężej chorych pacjentów.

W 2496. odcinku "Na Wspólnej" (emisja w poniedziałek 19 czerwca w TVN) stan Oliwii bardzo się pogorszy.

Reklama

Bardzo osłabiona dziewczyna będzie z trudem oddychać.

Arek zapewni ją, że po zmianie leków wszystko wróci do normy.

Jednak trudno mu będzie ukryć, że sam ma co do tego wątpliwości.

Szczegółowe badania potwierdzą najgorsze przeczucia Ostrowskiego.

Przytulanka na pocieszenie

Arek wytłumaczy Iwonie, że zwiększenie dawki leku przeciwzapalnego nie pomoże. Oznajmi byłej żonie, że jedynym skutecznym rozwiązaniem jest przeszczep serca. Zapewni, że jej córka wróci po tym do zdrowia i nadal będzie mogła uprawiać sport, choć już nie wyczynowo.

Zdruzgotana Iwona nie wybaczy sobie, że pozwoliła Oliwii jechać na zawody z niezaleczoną grypą. Będzie się bała rozmowy z córką. Arek doda byłej żonie otuchy. Ewa przypadkowo zauważy, jak jej ukochany czule obejmuje Iwonę.

Ostrowski będzie miał do siebie żal, że zbagatelizował stan Oliwii i naraził ją na wielkie niebezpieczeństwo. Ewa powie ukochanemu, że nie może obwiniać się o wszystko, co przydarza się jego pacjentom. Poprosi też, żeby wyjaśnił jej, dlaczego rozstał się z żoną.

Ostrowski niechętnie wyzna, że Iwona zdradziła go z jego najlepszym przyjacielem a owocem ich związku jest Oliwia.

Zaskakująca poufałość

Iwona nabierze wątpliwości, czy przeszczep jest najlepszym rozwiązaniem dla jej córki. Oznajmi, że chciałaby się skonsultować z jakimś innym specjalistą, zanim podejmie decyzję. Arek zapewni, że to rozumie i jeszcze dziś skontaktuje go z kimś odpowiednim. Lecz Oliwia uświadomi mamie, że jako osoba pełnoletnia ma prawo sama decydować o sobie

Arek zapyta Iwonę, czemu ojciec Oliwii ani razu nie zjawił się w szpitalu u córki. Kobieta wyzna, że rozstali się z Mariuszem dawno temu i od dziesięciu lat nie mają ze sobą kontaktu. Doda, że nie zawiadomiła go o chorobie córki. Mariusz to był największy błąd w jej życiu.

Tymczasem dyrektorka szpitala Anna Kolenda (Katarzyna Wajda) zauważy rozmawiającą parę. Bardzo zaintryguje ją fakt, że Ostrowski zachowuje się tak poufale w stosunku do matki swojej pacjentki.

Serce potrzebne na gwałt

Oliwia oświadczy mamie, że chce poddać się przeszczepowi. Poprosi, żeby nie sprzeciwiała się jej decyzji i trzymała kciuki, że jak najszybciej znalazło się nowe serce. Iwona przekaże Arkowi słowa córki.

Ostrowski uprzedzi kobietę, że oczekiwanie na serce może trochę potrwać. Wytłumaczy, że pierwszeństwo mają pacjenci w stanie krytycznym. Iwona zacznie go błagać, żeby zrobił wszystko, by przyśpieszyć sprawę.

Ostrowski będzie miał twardy orzech do zgryzienia. Wytłumaczy Ewie, że jeśli w dokumentacji wpisze, że Oliwia jest w stanie krytycznym, da jej pierwszeństwo do przeszczepu, ale zaświadczy nieprawdę, a co gorsza - narazi życie najciężej chorych pacjentów. Stwierdzi, że nie wolno mu podjąć takiej decyzji.  Jak zachowa się w tej sytuacji?

Agencja W. Impact

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje