Na Wspólnej

Ocena
serialu
8,4
Bardzo dobry
Ocen: 7829
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Na Wspólnej": Kariera czy życie dziecka?

Mimo moralnych rozterek Ostrowski ulegnie byłej żonie i złamie przepisy, za co czekają go konsekwencje służbowe.

Iwona (Maja Barełkowska-Cyrwus) w złości zarzuci Arkowi (Marek Kalita) brak ludzkich uczuć, bo nie zrobił nic, żeby przyśpieszyć przeszczep Oliwii (Anna Żytka). Stwierdzi w nerwach, że to właśnie dlatego od niego odeszła. W ten sposób będzie chciała wymusić na nim wpisanie swojej córki na pilną listę do operacji, a tym samym złamanie przepisów.

Nagięte zasady

Reklama

Oliwię przerazi wizja zbliżającej się śmierci. Ostrowski zapewni dziewczynę, że zrobi wszystko, aby jej pomóc. Obieca być z nią szczery i w razie rzeczywistego zagrożenia życia nie ukrywać tego przed nią. Kiedy dziewczyna zacznie się dusić, Arek natychmiast przybędzie z pomocą. Uspokoi przerażoną pacjentkę, zapewniając, że to jeszcze nie jest moment, o którym mówili. Pod wpływem tego zdarzenia Ostrowski zdecyduje się wpisać Oliwię na listę pacjentów pilnie oczekujących na przeszczep. Niezbyt dobrze będzie się czuł, mając świadomość, że nagina zasady.

Iwona zaś odetchnie z ulgą, gdy Arek zapewni ją, że zrobi wszystko, by jej córka wyzdrowiała. Ostrowski dostanie wiadomość, że jest serce dla dziewczyny. Natychmiast rozpocznie przygotowania do operacji. Kiedy zadzwoni do niego Kolenda (Katarzyna Wajda), powie jej, że nie ma teraz czasu rozmawiać. Dyrektorka poprosi pielęgniarkę, by dostarczyła jej kopię karty Oliwii. Arek, nie zważając na protesty Kamila (Kazimierz Mazur), podejmie decyzję, że sam przeprowadzi operację. Zadzwoni do Ewy (Ewa Gawryluk) i powie jej, że znalazło się serce dla Oliwii. Nowakowa wyrazi nadzieję, że wszystko odbywa się zgodnie z procedurami.

Zawieszony w obowiązkach

Ostrowski, chcąc przypodobać się ukochanej i pokazać, że potrafi myśleć nie tylko o pracy, zaprosi ją na obiad do restauracji. Tymczasem Kolenda oznajmi mu, że jest zawieszony w obowiązkach, bo toczy się przeciw niemu śledztwo w sprawie fałszowania dokumentacji medycznej. Da lekarzowi kwadrans na opuszczenie szpitala. W restauracji Arek będzie ponury i milczący. Nie zareaguje na próby nawiązania konwersacji.

Zniecierpliwiona Ewa wstanie od stołu i wyjdzie. Arek wybiegnie za nią z lokalu. Kobieta zarzuci mu, że zachowuje się tak, jakby go do czegoś zmuszała. Ostrowski w końcu wyjawi jej prawdę. Nowakowa ze współczuciem przytuli ukochanego. Powie mu, że wie, iż postąpił właściwie.

a.im.

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje