Na dobre i na złe

Ocena
serialu
8,9
Bardzo dobry
Ocen: 9968
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Na dobre i na złe": Wiktoria na psychotropach?

Po ataku, Wiktoria wciąż unika sali operacyjnej - i kontaktu z pacjentami. A koledzy coraz bardziej się o nią niepokoją.


Reklama

 

Tretter, by pomóc dziewczynie, zleca jej porządkowanie medycznej dokumentacji. Ale czy to wystarczy, by doktor Consalida "uporządkowała" również swoje życie?

- OK. Tydzień tu siedzisz, przekładasz papierki. Mam się martwić? - Sambor posyła lekarce badawcze spojrzenie. I po chwili, ostrożnie dodaje:

- Nie oszczędzałem cię. Wrzucałem na głęboką wodę. Wymagałem bardzo wiele, bo radziłaś sobie świetnie. Ale może coś przegapiłem. Przegapiliśmy w tym wszystkim ciebie?

Tymczasem Wiktoria zdobywa się w końcu na odwagę i prosi Szymona, by przepisał jej leki psychotropowe. Kolega proponuje szczerą rozmowę - i terapię. Jednak doktor Consalida to odrzuca: 

- Nie. Wierzę w twardą medycynę. Diagnoza. Leczenie. Skutek!

W 542 odcinku "Na dobre i na złe" pojawi się także nowy bohater: Leszek Wawrzyniak (Michał Żurawski).

Leszek to naukowiec, którego zainteresują prowadzone w Leśnej Górze badania nad nowym lekiem. I który współpracował kiedyś z Falkowiczem.

Nowy bohater pojawi się w szpitalu, by zdobyć informacje na temat nowego leku - i od razu skontaktuje się z doktor Consalidą.

Z początku lekarka uzna, że mężczyzna jest jednym z chorych i pragnie poddać się eksperymentalnej terapii: - Jeśli chciałby pan wziąć udział w badaniach, proszę zostawić nam swoje dane. Na pewno się z panem skontaktujemy!

Jednak Leszek szybko wyzna prawdę.

- Jestem naukowcem. I pracowałem nad substancją, która miała identyczny mechanizm działania... Tylko, że to był lek na zupełnie inną chorobę - powie.

- To raczej niemożliwe - Wiktoria będzie zaskoczona.

- To zupełnie innowacyjny projekt. Gdzie pan pracuje? - dopyta.

A Wawrzyniak zarzuci ją fachowymi pytaniami: - Jak przeszliście w polimery? Nie mieliście problemów ze stabilnością cząsteczki?

- To ściśle strzeżona tajemnica naukowa. Nie mogę o tym rozmawiać! - utnie rozmowę Wiktoria.

Naukowiec zapowie, że wróci następnego dnia, z własnymi notatkami. Jednak gdy wyjdzie ze szpitala, nagle stanie jak wryty. Bo na parkingu zauważy Falkowicza.

I mimo upływu lat, bez trudu rozpozna znajomą twarz: - Doktorze? Doktorze Baran!

Co wydarzy się dalej? Nad jakim projektem Leszek pracował razem z profesorem? Czy posiada informacje, które mogą mu dzisiaj zaszkodzić?

Jaki będzie finał? Ciekawych zapraszamy na 542. odcinek "Na dobre i na złe", w środę 18 grudnia o 20.40 w TVP2!

swiatseriali.pl
Dowiedz się więcej na temat: Na dobre i na złe

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL