Na dobre i na złe
Ocena
serialu
9,6
Super
Ocen: 85923
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

​Dziś mija 14 lat od premiery "Na dobre i na złe"

Dokładnie 14 lat temu - 7 listopada 1999 roku - Dwójka wyemitowała 1. odcinek serialu "Na dobre i na złe". Opowieść o lekarzach i pacjentach szpitala w Leśnej Górze od razu stała się wielkim telewizyjnym hitem przyciągającym co tydzień przed ekrany miliony widzów, a z grających w nim główne role aktorów - Małgorzaty Foremniak, Artura Żmijewskiego i Krzysztofa Pieczyńskiego - uczyniła gwiazdy pierwszej wielkości. "Na dobre i na złe" wciąż cieszy się ogromną popularnością. Jest najdłużej emitowanym serialem tygodniowym w historii polskiej telewizji!


- Nie spodziewaliśmy się, że "Na dobre i na złe" odniesie tak wielki sukces! - mówili twórcy serialu w styczniu 2004 roku, odbierając Złotą Telekamerę "Tele Tygodnia" - najważniejszą nagrodę telewizyjną w Polsce przyznawaną tym, którzy wcześniej trzykrotnie sięgnęli po Telekamerę w jednej kategorii.

Serial "Na dobre i na złe" wyróżniony został Telekamerą "Tele Tygodnia" jako najlepszy polski serial w 2001, 2002 i 2003 roku. W tych samych latach Telekamery odebrali też odtwórcy głównych ról - Małgorzata Foremniak i Artur Żmijewski.

Reklama

- Ten serial to przede wszystkim opowieść o normalnych ludziach, o każdym z nas. Widzowie odnajdują w losach bohaterów historie z własnego życia. W czasach zalewającej świat sztuczności, gdzie królują ludzie bardzo piękni, bardzo zdrowi i bardzo bogaci, trudno nam - zwykłym szarakom - znaleźć miejsce dla siebie. Ciągle szukamy miejsca wśród swoich... W "Na dobre i na złe" uroda i pieniądze w ogóle nie są ważne. Ważny jest człowiek - ten obok nas i ten w nas. Myślę, że na tym właśnie polega fenomen tego serialu - powiedziała kiedyś Małgorzata Foremniak w jednym z wywiadów.

Dziś, choć aktorka pojawia się w "Na dobre i na złe" rzadko, wciąż kojarzona jest przede wszystkim z doktor Zosią Stankiewicz-Burską, którą widzowie od 14 lat darzą niezmienną sympatią.

Pierwszy polski serial medyczny wykreował mnóstwo gwiazd - dzięki udziałowi w nim niewyobrażalną popularność zdobyli m.in. Agnieszka Dygant, Katarzyna Bujakiewicz, Edyta Jungowska, Paweł Wilczak, Tomasz Kot, Maciej Zakościelny, Andrzej Zieliński i Jolanta Fraszyńska. Do dziś udział w "Na dobre i na złe" jest dla młodych aktorów przepustką do wielkich karier, o czym doskonale wiedzą m.in. Kamilla Baar, Emilia Komarnicka, Katarzyna Dąbrowska, Marcin Rogacewicz, Bartosz Opania, Anita Sokołowska i Grzegorz Daukszewicz.

Przypomnijmy, że w pierwszych sezonach "Na dobre i na złe" głównymi bohaterami byli: ordynator oddziału chirurgicznego szpitala w Leśnej Górze Bruno Walicki (Krzysztof Pieczyński), chirurg Jakub Burski (Artur Żmijewski) i anestezjolog Zofia Burska (Małgorzata Foremniak). Dziś postaciami, wokół których skupia się akcja serialu są: doktor Piotr Gawryło (Marek Bukowski), ginekolog Hana Goldberg (Kamilla Baar), profesor Andrzej Falkowicz (Michał Żebrowski), internista Witold Latoszek (Bartosz Opania) i chirurg Adam Krajewski (Grzegorz Daukszewicz).

W ciągu 14 lat w role pacjentów szpitala w Leśnej Górze wcieliły się największe gwiazdy polskiego kina, telewizji i teatru na czele z legendarną Niną Andrycz i Wiesławem Michnikowskim.

Dwójka wyemitowała dotąd 536 odcinków "Na dobre i na złe".

Czytaj też:

Co wydarzy się w nowych odcinkach "Na dobre i na złe"? Scenarzystka serialu zdradza szczegóły!

Lifting "Na dobre i na złe" wyszedł serialowi na dobre!


Agencja W. Impact
Dowiedz się więcej na temat: Na dobre i na złe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy