Majka

Ocena
serialu
6,9
Niezły
Ocen: 1397
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Dziewice w natarciu!

Większość z nas pamięta historię "Majki", która zaszła w ciążę w wyniku ginekologicznej pomyłki. Teraz scenariuszem tym zainteresowała się amerykańska stacja CW. Swoją wersję nakręcili również Meksykanie.

Wszystko zaczęło się w 2002 roku, gdy w Wenezueli zadebiutowała telenowela "Juana la virgen" (w tłum. Juana dziewica).

Reklama

Jej fabuła wyraźnie odbiegała od klasycznych romantycznych historii. Przedstawiała losy 17-letniej Juany (Daniela Alvarado), która pewnego dnia mdleje w szkole i trafia do szpitala. Po jakimś czasie z przerażeniem odkrywa, że spodziewa się dziecka, chociaż nigdy nie współżyła z mężczyzną!

Dziewczyna za wszelką cenę chce dowiedzieć się, jak mogło dojść do zapłodnienia. W międzyczasie spotyka się z ostracyzmem otoczenia, które nie wierzy w jej wersję wydarzeń. Juana nie wie, że przez pomyłkę została poddana zabiegowi wszczepienia zapłodnionej komórki jajowej i urodzi dziecko Mauricia (Ricardo Alamo).

Polska wersja

"Juana la virgen" okazała się wielkim hitem RCTV i sprzedano ją do wielu krajów na całym świecie. Krążyły również plotki, że zostanie wyemitowana w Polsce. Okazało się jednak, że TVN na fali kręcenia remake’ów latynoskich telenowel wyprodukował własną wersję tej historii, zatytułowaną "Majka". Akcję przeniesiono do Krakowa, a uczennicę liceum zastąpiła studentka fotografii, która nie była dziewicą jak Juana. 

Dziewica z ulicy

Kolejny raz za scenariusz "Juany..." wzięła się Televisa we współpracy z kolumbijskim RTI Producciones. Główną bohaterką "La virgen de la calle" (w tłum. dziewica z ulicy) została 21-letnia María Gabriela de Faría, gwiazda telenowel młodzieżowych ("Grachi"). Jej partnerem został znany z Telemundo aktor Juan Pablo Llano.

Tym razem Juana jest studentką i dziewicą. Ważne miejsce w fabule zajmują również problemy, z jakimi borykają się rozwinięte miasta, takie jak korupcja i handel narkotykami.

Pierwszy odcinek serialu został wyemitowany 3 marca 2014 w wenezuelskiej stacji Televen.

Juana na wesoło

Niedawno scenariuszem "Juany la virgen" zainteresowała się również amerykańska stacja CW. Chce ona jednak zrealizować tę historię w konwencji sitcomu.

Jane ma być nie tylko dziewicą, ale również bardzo religijną dziewczyną. Główna rolę zagra Gina Rodriguez, znana polskim widzom jako Beverly z "Mody na sukces". W serialu pojawi się również Jaime Camil, który od jakiegoś czasu próbuje podbić rynek amerykański.

Na razie powstał odcinek pilotowy "Jane the virgin" i wkrótce okaże się, czy sitcom przyjmie się w Stanach. 

Znana historia

Skąd wzięła się niezwykła popularność tej, wydawałoby się, dość absurdalnej historii? Jej siła tkwi na pewno w odwróceniu standardowego biegu zdarzeń, kiedy to dziewczyna poznaje mężczyznę, zakochuje się w nim i zachodzi w ciążę.

Tutaj najpierw mamy dziecko, a dopiero potem główna bohaterka poznaje jego ojca. Poza tym nie można oprzeć się skojarzeniom z najbardziej znaną biblijną historią. Co zawsze wzbudza sporo emocji.


akw

Dowiedz się więcej na temat: Majka

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje