Kultowe seriale
Ocena
serialu
8,2
Bardzo dobry
Ocen: 10114
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

​Gwiazdy po latach: "Roseanne"

Perypetie amerykańskiej rodziny na czele z puszystą mamuśką Roseanne, która pomimo swoich nadprogramowych kilogramów jest zadowoloną z życia, szczęśliwą i piękną kobietą. Serial, który w Stanach Zjednoczonych bił rekordy popularności oswajał jednocześnie społeczeństwo z problemem otyłości. Aktorom w nim grającym przyniósł ogromną popularność i duże gaże. Co obecnie robią bohaterowie "Roseanne"? Sprawdźcie!


Roseanne Barr, czyli Roseanne Conner


Za rolę puszystej gospodyni otrzymała m.in. nagrodę Emmy, Złoty Glob oraz dwie statuetki American Comedy Award. Dzięki emitowanemu przez 9 lat serialowi zdobyła sławę i możliwość gry z najlepszymi, którą nie do końca wykorzystała. Po zakończeniu serialu jej gwiazda nieco przygasła. Aktorka wystąpiła zaledwie w kilku filmach i serialach (głównie role gościnne, m.in. w "Trzeciej planecie od Słońca" czy "Mam na imię Earl"). W ostatnich latach Barr zajęła się stand-up comedy, prowadziła także własny talk-show "Spotkania z Roseanne" oraz program radiowy. Podkładała głos w kreskówkach, a nawet wydała 3 książki. Prywatnie - trzykrotnie zamężna, ma czworo dzieci. W tym roku skończy 60 lat.

John Goodman, czyli Dan Conner


Rola męża Roseanne przyniosła mu dwie statuetki American Comedy Award, Złoty Glob, siedem nominacji do Emmy oraz nagrodę People's Choice. Dzięki serialowi stał się rozpoznawalny, co wiązało się z licznymi propozycjami ról filmowych, w szczególności na początku lat 90. Krytycy docenili go za współpracę z braćmi Cohen przy filmach "Barton Fink", "Hudsucker Proxy", "Bracie gdzie jesteś" czy "Big Lebowski". Dzieci pokochały go za rolę Freda Flinstone’a, "Pożyczalskich" i dubbing Świętego Mikołaja w "Rudolfie czerwononosym reniferze". Współpracuje z najwybitniejszymi reżyserami - Spielbergiem, Nicholsem, Scorsese. W 2011 roku mogliśmy podziwiać go w trzech filmach (m.in. oscarowych "Artyście" oraz "Strasznie głośno, niesamowicie blisko") oraz serialu "Układy". Aktor od lat borykał się z ogromną nadwagą. Niedawno postanowił wypowiedzieć walkę otyłości - zrzucił ponad 50 kg! Prywatnie od 23 lat jest żonaty i ma córkę.



Laurie Metcalf, czyli Jackie Harris

Za rolę Jackie Harris, siostry Roseanne, otrzymała aż 3 nagrody Emmy. Wystąpiła również w innym telewizyjnym sitcomie - "Norman w tarapatach". Swoją karierę aktorską rozpoczynała w Steppenwolf Theater. Jej kinowym debiutem była rola Leslie Glass w filmie "Rozpaczliwie poszukując Susan".Zagrała także w takich produkcjach jak: "Mężczyzna idealny", " Wydział wewnętrzny", "JFK", " Witaj w domu", "Wujaszek Buck", "Niebezpieczna kobieta" czy "Blink". Serialowi widzowie kojarzą ją z "Easy Money", "Gotowych na wszystko", "Detektywa Monka" czy "Trzeciej planety od Słońca". Prywatnie - dwukrotnie zamężna, ma trójkę dzieci.

Alicia Goranson, czyli Becky Conner Healy

Po występie w "Roseanne", Goranson zagrała kilka małych ról w filmach i wystąpiła gościnnie w serialach "Prawo i bezprawie", "Seks w wielkim mieście" i "Fringe: Na granicy światów". Jej ostatnią kreacją jest Sandra z filmu "Chłopak do towarzystwa" z 2010 roku. W tym roku skończyła 38 lat.

Sara Gilbert, czyli Darlene Conner Healy

Młodsza siostra Melissy Gilbert (znanej m.in. z "Domku na prerii") już w wieku 6 lat wiedziała, że chce zostać aktorką. Rola Gilbert w "Roseanne" była na tyle ważna dla producentów, że żonglowali oni terminami zdjęć w taki sposób, by dostosować się do jej harmonogramu zajęć na Yale, gdzie studiowała sztukę. Po zakończeniu zdjęć do produkcji aktorka zagrała gościnnie w kilkunastu serialach ("Ostry dyżur", "Prawo i bezprawie", "Chirurdzy", "Prywatna praktyka") i filmach ("30 dolców", "Przeboje i podboje", "Chłopaki mojego życia", "Pozew o miłość"). W 2007 roku pojawiła się w kilku odcinkach "Teorii wielkiego podrywu" jako Leslie Winkle, przyjaciółka naukowca Leonarda Hofstadtera, którego gra Johnny Galecki, wcześniej wcielający się w miłość Darlene w serialu "Roseanne". W 2010 roku Gilbert ogłosiła publicznie, że jest lesbijką.

Michael Fishman, czyli David Jacob "D. J." Conner

Występ w serialu był jego debiutem. Po zakończeniu dziewięcioletniej pracy na planie "Roseanne" rozpaczał: "Koniec serialu to była jedna z najtrudniejszych chwil mojego życia. Byłem zdruzgotany. Obsada była mi bliska jak rodzina. Zawsze będę kochać tych ludzi. To oni mnie ukształtowali". Fishman nie zrobił kariery. Jego występy ograniczają się do gościnnego udziału w serialu "Kroniki Seinfelda" i niewielkiej rólki w filmie Spielberga "A.I. Sztuczna inteligencja". Od 2006 roku znów próbuje swoich sił w przemyśle rozrywkowym i stale podnosi kwalifikacje biorąc lekcje aktorstwa. Prywatnie jest żonaty i ma dwójkę dzieci.

 

swiatseriali.pl
Dowiedz się więcej na temat: Kultowe seriale | Roseanne Barr | seriale
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy