Komisarz Alex

Ocena
serialu
8,4
Bardzo dobry
Ocen: 1328
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Komisarz Alex": Zuzanna Grabowska i Joanna Drozda w "Komisarzu Aleksie"

W 8. odcinku 9. serii "Komisarza Aleksa" w gościnnych epizodach zobaczymy Zuzannę Grabowską (fani "Czasu honoru" z pewnością pamiętają ją z roli Niny Jacewicz) oraz Joannę Drozdę, czyli niezapomnianą Elwirę z mazurskiej sagi "Nad rozlewiskiem".

W 8. odcinku 9. serii "Komisarza Aleksa", na emisję którego TVP1 zaprasza w sobotę 22 kwietnia o godzinie 20.25, zamordowany zostanie bogaty jubiler. Ukrainka Wera (Zuzanna Grabowska) - zatrudniona u niego od siedmiu lat jako służąca - zdradzi policji, że jej pracodawca wszystkie należące do niego wartościowe przedmioty przechowywał w skrytce w banku, bo panicznie bał się tego, że zostanie okradziony. Puchała (Ireneusz Czop) odkryje, że emeryt był... paserem i współpracował z łódzkimi przestępcami.

Ostatnią osobą, z którą jubiler rozmawiał przed śmiercią, okaże się Damian (Marcin Sztabiński) - robotnik wynajęty przez emeryta do wyremontowania domu. Jego konkubina - Iga (Joanna Drozda) - wciąż mieć będzie pretensje, że związała się z mężczyzną, który nie potrafi zarobić tyle pieniędzy, by mogła wygodnie żyć i od czasu do czasu wyjechać na wakacje na Teneryfę.

Reklama

- Złapałeś ekstra fuchę, to klient dostał nożem i po robocie - zakpi z Damiana, nie widząc, że ten boi się, iż zostanie posądzony o zamordowanie mężczyzny.

Tymczasem Puchała znajdzie dowód, że emeryt był właścicielem działki rekreacyjnej położonej pod Łodzią i znajdującego się na jej terenie domu letniskowego. Górski (Krystian Wieczorek) i Rysiek postanowią od razu przeszukać posesję w towarzystwie Aleksa. Gdy zjawią się na miejscu, zobaczą Werę w popłochu pakującą walizki do bagażnika samochodu. Po chwili dziewczyna pochyli się nad sporych rozmiarów skrzynią i zacznie coś z niej wyjmować.

- Co pani robi zimą w domku letniskowym swego pracodawcy? - zaskoczy ją Piotr.

Alex znajdzie w jednej z toreb Wery biżuterię. Stanie się jasne, że kobieta okradła człowieka, u którego pracowała. Czy również go zabiła?

Policja zainteresuje się też Damianem. Iga okłamie Górskiego i Puchałę, że w momencie, kiedy jubiler został ugodzony nożem, jej partner był w domu razem z nią. Prawda jednak w końcu wyjdzie na jaw... Czy Damiana, Igę i Werę coś łączy? Czy to któreś z nich jest mordercą?

Agencja W. Impact

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama