Klan

Ocena
serialu
7,3
Dobry
Ocen: 6320
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Klan": Jasiek przejmie rodzinną aptekę na Sadybie?

Wyjazd Jaśka (Paweł Grządziel) na studia do Francji stanie pod znakiem zapytania... Chłopak dojdzie do wniosku, że powinien zostać w Polsce i tu kontynuować naukę. Beata (Magdalena Wójcik) podsunie synowi pomysł, by poszedł na farmację, a w przyszłości przejął rodzinną aptekę na Sadybie!

W 3139. odcinku "Klanu" (emisja w TVP1 w środę 31 maja o godzinie 18.00) Beata powie Elżbiecie (Barbara Bursztynowicz), że Jasiek postanowił zrezygnować ze studiów we Francji, bo Ramona (Anna Matysiak), która miała z nim wyjechać, nie może znaleźć pracy...

Reklama

- To może Jasiek poszedłby na Akademię Medyczną? - zasugeruje córce Chojnicka.

- Przyznam ci się, że to moje marzenie - doda.

Beacie nie od razu spodoba się pomysł matki.

- Czy studia medyczne nie są za ciężkie przy jego stanie zdrowia? - zacznie się zastanawiać.

- Prawdę mówiąc, myślałam, że pójdzie na farmację... Miałby kto po nas aptekę odziedziczyć - stwierdzi Elżbieta i zażartuje, że Jasiek to idealny kandydat do roli sukcesora rodzinnej apteki.

Jeszcze tego samego dnia Beata odwiedzi mieszkającego u Ramony syna.

- Przepraszam, że wam przeszkadzam, ale musiałam wpaść... Chciałam z tobą porozmawiać - powie, a ukochana Jaśka zaproponuje, by została u nich na kolacji.

- Chodzi o waszą wspólną przyszłość... Skoro się zastanawiacie, czy w ogóle wyjeżdżać do Francji, a wybór studiów jest ciągle kwestią otwartą, to pomyśl Jasiu, czy nie mógłbyś pójść na Akademię Medyczną - zasugeruje synowi Beata.

Jasiek przyzna, że myślał o tym, ale uznał, że na medycynę bardzo trudno się dostać, a ci, którzy zostają przyjęci, mają przed sobą kilka lat ciężkiej orki od świtu do nocy.

- Myślę o farmacji. Synku, mamy aptekę... Kto się nią zajmie? - zapyta go matka.

- Wiesz... właściciel apteki musi być farmaceutą. No a my z babcią nie jesteśmy wieczne! Jeśli nie ty, to kto? - doda.

Ramonie bardzo spodoba się pomysł Beaty. Jasiek jednak nie będzie pewny, czy chce zostać aptekarzem... Czy Ramona przekona go, że własna apteka z tradycjami to gwarancja stabilizacji, więc nie ma się nad czym zastanawiać? Zdradzamy, że przeciwny pomysłowi, by Rafalski junior poszedł na farmację, będzie ojciec chłopaka! Piotr (Jacek Borkowski) poradzi synowi, żeby sam zdecydował o swojej przyszłości i nie dał się naciskom matki i babci. Jaką decyzję podejmie Jasiek?

 

Agencja W. Impact

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje