Californication

Ocena
serialu
7,3
Dobry
Ocen: 142
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Californication 7": Hank i Karen doczekają się happy endu?

David Duchovny wie to i owo o pożegnaniu z kilkusezonowym serialem. Wszak wcześniej musiał rozstać się z rolą agenta Muldera po 9 sezonach "Z archiwum X". Dlatego aktor powiedział, że jest dobrze przygotowany na finałową serię "Californication".


Reklama

- Kiedy zakończyliśmy "Z archiwum X" byłem gotowy na nowe wyzwania, gotowy, by pójść dalej - powiedział aktor w wywiadzie TVGuide.com. -  Były naciski, bym odszedł, dlatego nie czułem wtedy nostalgii, która towarzyszy mi teraz. Siedem czy dziewięć lat na planie, z tymi samymi ludźmi, to kawał mojego życia, to nie jest coś, co da się zbagatelizować - dodał Duchovny.

Przez 7 sezonów "Californication" Duchovny grał Hanka Moody’ego, pisarza-hedonistę, który (mimo starań) nie dorósł do tego, by odzyskać swoją pierwszą miłość Karen (Natascha McElhone).

Choć zaczynając zdjęcia do 7. sezonu Duchovny wiedział, że będzie to jego ostatnie spotkanie z Hankiem, nie zmienił swojego podejścia do postaci.

- Facet pozostał cały czas tą samą osobą, więc staram się robić to samo, co robiłem na początku - powiedział Duchovny. - Zapytałem [twórcę] Toma Kapinosa, o czym tak naprawdę jest ten serial, a on powiedział mi: 'co jeśli miałeś przy sobie miłość swojego życia i schrzaniłeś to? Jak ją odzyskasz i czy w ogóle jest to możliwe? Czy można żyć długo i szczęśliwie?'.

Na te pytania wciąż nie ma odpowiedzi. Mimo że Hank i Karen dawali sobie szanse, nigdy nie udało się im przetrwać. W 6. sezonie, gdy córka pary, Becca (​Madeleine Martin) opuściła rodzinne gniazdo, Karen zaczęła się zastanawiać, czy Becca była jedynym powodem, trzymającym parę razem. Czy nieobecność Beccy będzie stanowić przeszkodę, gdy Hank spróbuje uwieść Karen po raz ostatni?

- Hank zawsze powtarzał, że nie tylko Becca trzyma ich razem -  przekonywał Duchovny. - Myślę, że zawsze wiedział, że chce Karen, zawsze był tego pewien. Uważam, że jest bezwzględnie szczery wobec sobie, świata i rodziny. To paradoks, że nieustannie podejmuje złe decyzje, kierując się właściwymi powodami. Ale oprócz tego zawsze miał bardzo jasny obraz tego, czego pragnie. Pozostaje tylko kwestia tego, jak to zrobić i czy Karen też będzie chciała tego samego - dodał aktor.

Tę sytuację komplikuje kobieta z przeszłości Hanka (w tej roli gościnnie Heather Graham), która nie tylko jest zagrożeniem dla jego relacji z Karen, ale również niesie ze sobą jakiś bagaż, wywracający świat Hanka do góry nogami.

W międzyczasie Hank przyjmuje nowe zlecenie, by zapłacić swoje rachunki. Tym razem pracuje nad adaptacją "Gliniarza z Santa Monica", telewizyjnej wersji nieudanego filmu, którego scenariusz napisał w 5. sezonie.

- To łatwa praca, ponieważ Hankowi na niej nie zależy. To właśnie część komediowego scenariusza - mój bohater chciałby być wielkim artystą, ale w końcu okazuje się, że pracuje nad gów***" - skwitował Duchovny.

Aktor zapytany o to, czy to właściwy czas na pożegnanie się z postacią Hanka powiedział: - Jestem zdziwionym, że serial przetrwał jeden sezon. Byłem zdumiony każdego roku, że wciąż wracamy na wizję. Z drugiej strony, ponieważ serial szedł dalej, pomyślałem, że może się tak ciągnąć bez końca. W pewnym sensie zakończenie serialu jest trochę jak koniec życia. Nigdy nie będzie doskonałe. Nigdy nie ma odpowiedniego czasu, by umrzeć i odpowiedniego czasu na koniec serialu.

Za oceanem 7. sezon "Californication" emitowany jest w każdą niedzielę w stacji "Showtime".

swiatseriali.pl
Dowiedz się więcej na temat: Californication

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje