Co dręczy uczniów "Szkoły życia"?

Odlot, wypad, ściema, wtopa... W polskich szkołach tego typu słowa słychać niemal na każdym kroku. Będą też często padać w nowym serialu fabularyzowanym, który na antenie Dwójki zadebiutuje już 9 września o godzinie 17.15. Wiemy, jakie problemy poruszone zostaną w pierwszych odcinkach "Szkoły życia"!


Nastolatka pozna w sieci tajemniczego Romantyka. Wyśle mu swoje nagie zdjęcia, nie przypuszczając, że mężczyzna zażąda od niej seksu pod groźbą umieszczenia tych zdjęć w internecie...

Uczennica liceum z niepokojem patrzeć będzie, jak ojciec-alkoholik naraża na niebezpieczeństwo ją i jej brata, odwożąc ich do szkoły po pijaku. Postanowi donieść na niego na policję...

Rodzice będą chcieli zmusić swego nastoletniego syna, by poszedł do seminarium i został księdzem. Chłopak, nie wiedząc, jak powiedzieć o tym swojej dziewczynie, którą bardzo kocha, załamie się. Gdy zorientuje się, że rodzice praktycznie nie dają mu wyboru, zdecyduje się popełnić samobójstwo...

Reklama

Licealistka zajdzie w ciążę z dużo starszym od siebie mężczyzną, który okaże się jej... sponsorem. Ten jednak wyprze się dziecka, a dziewczyna, by móc legalnie usunąć ciążę, pójdzie na policję i oskarży o gwałt swego byłego chłopaka...

Znajomości zawierane przez nastolatków w sieci, problemy uczniów związane z alkoholizmem rodziców, trudne wybory, przed którymi stają licealiści, sponsoring, niechciane ciąże, narkotyki - to zaledwie kilka tematów, które poruszone zostaną w "Szkole życia" - pierwszym polskim serialu fabularyzowanym z misją, który pojawiać się będzie na antenie TVP2 codziennie od poniedziałku do piątku (począwszy od 9 września) o godzinie 17.15.

Każdy odcinek "Szkoły życia" opowiadać będzie zamkniętą historię i dotykać innego problemu dręczącego współczesną szkołę.  Bohaterowie serialu zmierzyć się będą musieli z wieloma tematami uznawanymi za tabu.

To, jak uczniowie, nauczyciele i rodzice poradzą sobie z problemami, za każdym razem poddane zostanie ocenie psychologa, który podsumuje przedstawione wydarzenia, wskaże błędy każdej ze stron oraz zasugeruje inne, bardziej prawidłowe reakcje i zachowania.

Produkcja i emisja "Szkoły życia" to głos Telewizji Publicznej w trwającej od lat dyskusji na temat kondycji polskiej szkoły i tym samym próba pozytywnego oddziaływania na rzeczywistość, co jest wpisane w misyjną działalność TVP.

Choć do premiery pierwszego odcinka nowej produkcji Dwójki pozostało jeszcze kilka dni, serial już teraz cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Na oficjalnym profilu "Szkoły życia" na najpopularniejszym serwisie społecznościowym (www.facebook.com/szkolazyciatvp) codziennie przybywa sporo nowych fanów, którzy chętnie biorą udział w dyskusji na temat problemów, z jakimi borykają się uczniowie, ich rodzice i nauczyciele.

Agencja W. Impact
Dowiedz się więcej na temat: Szkoła życia | seriale
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy